AutoMAGAZIN - Vesti

Najnovije vesti iz auto industrije

Toyoti Nurburgring nije dovoljan - zato gradi sopstvenu stazu

Toyoti Nurburgring nije dovoljan - zato gradi sopstvenu stazu

Novu test stazu Toyota Technical Center Shimoyama, već nazivaju Toyotaring.

Nürburgring je omiljeno mesto za mnoge automobilske kompanije iz celog sveta, koje tamo testiraju svoje najnovije proizvode i tehniku. Staza se sviđa inženjerima, zato što je po svojim karakteristikama veoma slična normalnim javnim putevima, ali u isto vreme tamo mogu svoje automobile staviti pod teške napore. Takođe, pristupačnost staze je važna prednost kod izbora testnih timova. 

Postoje i automobilske kompanije, koje žele da potpuno sakriju razvoj novih modela, što nije moguće na ovoj popularnoj stazi. Zato je Toyota odlučila da izgradi sopstvenu infrastrukturu, pod nazivom Toyota Technical Center Shimoyama, koje već nazivaju Toyotaring.


Toyota svoju novu test stazu i poligon gradi u okviru svog japanskog sedišta, poznatog pod imenom Toyota-shi. Iz japanske kompanije ističu, da je staza dizajnirana na osnovu dugogodišnjeg iskustva stečenog na Nürburgringu. Do sada je završen samo kraći deo Country Road Test, koji meri dužinu od 5,1 kilometar. Preostali delovi staze, kao što je "brza staza", biće završeni do 2023. godine.


Toyota Technical Center Shimoyama inspirisan je Nürburgringom i po načinu na koji se gradi. Veći deo staze nije veštački modifikovan i staza vodi obodom grada i po okolnim brdima. Razlika između najviše i najniže tačke iznosi 75 metara, a prema informacijama iz Toyote, čak 70% terena i zelenila u okolini je prošao bez promena.


Da li će se ova staza koristiti i za takmičenja, u ovom trenutku nije poznato. S obzirom na činjenicu da je predsednik ove komapanije, Akio Toyoda, učesnik mnogobrojnih automobilskih takmičenja, to nas ne bi iznenadilo.


Automagazin.rs
Toyota

Novi predsednik grupacije je Hyundai-Kia Euisun Chung

Novi predsednik grupacije je Hyundai-Kia Euisun Chung

Iz poslovne grupacije Hyundai Motor Group (HMG, u nastavku Grupacija), koja je vlasnik proizvođača automobila Hyundai Motor Company i Kia Motors te Hyundai Mobis, nedavno su saopštili da je Euisun Chung, dosadašnji izvršni podpredsednik Grupacije, preuzeo vođenje.

Milion Lexusa u Evropi

Milion Lexusa u Evropi

Lexus je zabeležio značajan uspeh prodajom svog milionitog vozila u Evropi, pošto je postigao ukupni sedmocifreni prodajni rezultat u septembru ove godine. Ovaj uspeh vremenski se podudara sa tridesetogodišnjicom od početka prodaje Lexusa u Evropi...

Audi Nuvolari
Slika nedelje