AutoMAGAZIN - Vesti

Najnovije vesti iz auto industrije

Bosch povezani svet IoT konferencija u Berlinu

Bosch povezani svet IoT konferencija u Berlinu

Povezana industrija sada postaje međunarodna realnost. U novom projektu, Bosch radi zajedno sa partnerima na kombinovanju tehničkih standarda Nemačke "Industrija 4.0" platforme i Industrijskog internet konzorcijuma (IIC) po prvi put...

Ova kombinacija ova dva pristupa omogućava razmenu podataka između centralnih oblasti povezane industrije. „Industrija 4.0 nije toliko nacionalno koliko međunarodno pitanje. Samo istinski globalni pristup - bez konkurentnih kompanijskih standarda ili različitih nacionalnih propisa - će omogućiti da se razvija do svog punog potencijala“, kaže dr Werner Struth, član upravnog odbora kompanije Bosch, na Bosch Povezani Svet IoT konferenciji u Berlinu. Do danas, nedostatak zajedničkog jezika je omeo nesmetanu međunarodnu koordinaciju proizvodnje, logistike, kao i izgradnju i upravljanja energijom. „Kao što smo krenuli unapred prema povezanoj industriji, dva sveta se sada spajaju. Ovo je veliki napredak. Kombinacija ova dva standarda utire put brojnim novim prekograničnim poslovnim mogućnostima za Industriju 4.0 tehnologije, kako za Bosch tako i za druge međunarodne kompanije“, rekao je Struth.


Smanjenje troškova električne energije sa optimizovanim planiranjem proizvodnje
Na međunarodnoj konferenciji industrije u Berlinu prikazana je prezentacija projekta, koji spaja dve referentne arhitekture - RAMI4.0 i IIRA - po prvi put. U Bosch Homburg fabrici, brojne tehnologije za povezivanje su sada kombinovane u cilju upravljanja i optimizacije proizvodnje hidrauličnog ventila tako da se izbegne potrošnja električne energije u naročito skupim periodima velike potrošnje. „Ovaj prototip pokazuje po prvi put kako možemo postići da standardi Industrija 4.0 platforme i one iz IIC rade zajednički efikasno u povezanoj proizvodnji“, rekao je Struth, čije nadležnosti u upravnom odboru kompanije Bosch uključuju poslovni sektor Industrijske tehnologije i Bosch proizvodnog sistema.

Zajednički standardi unapređuju konkurentnost


Ukoliko sve mašine koje troše veliku količinu energije u Bosch Homburg fabrici rade u isto vreme, to može dovesti do veoma visoke potrošnje električne energije u periodima velike potrošnje. Povećanje troškova električne energije koje nastaje kao rezultat toga podiže troškove proizvodnje hidrauličnih ventila. Upotrebom softvera za što efikasnije upravljanje proizvodnjom i samim tim potrošnjom električne energije, energetske potrebe mogu biti optimizovane i vršna opterećenja smanjena i do deset procenata. To smanjuje troškove proizvodnje i povećava konkurentnost, istovremeno štiteći životnu sredinu. Sve to je omogućeno interakcijom između proizvodnih linija, koje su zasnovane na Industrija 4.0 platformi, kao i sistemom za upravljanje energijom, koji koristi IIC standard. Homburg projekat obuhvata ne samo Bosch, već i, između ostalog, SAP iz Nemačke, Dassault sisteme iz Francuske i Tata konsultantske usluge (TCS) iz Indije.


Partnerstvo je ključ uspeha


Partneri kombinuju svoju stručnost za optimizaciju potrošnje električne energije u fabrici. Bosch neprekidno prikuplja podatke iz svih mašina u fabrici, generišući tok informacija o utrošenoj električnoj energiji u procesu proizvodnje hidrauličnih ventila za poljoprivredne mašine. Dassault sistemi, specijalista za 3D, omogućava višedimenzionalni prikaz svih mašina i funkcija u fabrici, uključujući one koje troše mnogo energije, kao što su velike alatne mašine i hidraulične klupe za testiranje. Rezultat je ono što je poznato kao „digitalni blizanac“ fabrike, koji vizuelizuje ne samo proizvodne procese, već i potrošnj energije. SAP omogućava usluge aplikacije, odgovarajuća baza podataka beleži sve podatke i analizira ih u realnom vremenu, Bosch obezbeđuje softver za upravljanje energijom, a TCS primjenjuje svoju konsultantsku stručnost za integraciju svih ovih sistema. Tehnologija za upravljanje energijom se zasniva na IIRA arhitekturi IIC-a; upravljanje energijom se povezuje sa proizvodnim objektima preko RAMI4.0 arhitekture platforme Industrija 4.0. Zbog toga što su RAMI i IIRA standardi sada usklađeni jedan sa drugim i postali kompatibilni, sada je moguća razmena podataka zasnovana na softveru između proizvodnih linija i sistema za upravljanje energijom.


IIC i Industrija 4.0 platforma: korisna saradnja


Hening Banthien, upravni direktor Industrija 4.0 platforme je rekao: „Veoma je dobra vest da su se dve međunarodno vodeće inicijative u ovoj oblasti, IIC i Industrija 4.0 platforma, složili da blisko sarađuju u cilju da uspostave zajedničke podloge za testiranje i rade na zajedničkim arhitekturama i standardima. Komplementarna priroda njihovih pristupa će u velikoj meri povećati razvoj povezane industrije i interneta stvari.“ Dr Richard Soley, izvršni direktor IIC, dodaje: „I Industrijski internet konzorcijum i Industrija 4.0 platforma su godinama radili na tome da ubrzaju usvajanje industrijskog interneta stvari, razvivši značajnu stručnost u ovom procesu. Kao što smo zajednički nedavno objavili, spaja se veliki broj važnih faktora kako bi industrijski IoT učinili stvarnim. IIC je oduševljen jer ovaj širok spektar stručnosti u industriji planira da nam predloži svoju podlogu za testiranje, a mi se radujemo proceni predloga.“


Industrija 4.0 platforma i IIC: dva pristupa, jedan cilj


Industrija 4.0 platforma okuplja brojne predstavnike iz industrijskih, političkih i akademskih oblasti u cilju implementacije povezane proizvodnje u Nemačkoj. Sa svojim međunarodnim izgledima, IIC ide još dalje zauzimajući još širi pristup, koji se obraća i industrijskoj proizvodnji pored mehaničkog i industrijskog inženjerstva, uključujući i internet stvari u širem smislu. Industrija 4.0 platforma je sebi postavila cilj stvaranja tehničkog okvira za povezanu proizvodnju. IIC je fokusirana na međusektorskom povezivanju na internet stvari, na primer u energetici i građevinarstvu. Oba su razvili svoju referentnu arhitekturu (RAMI4.0 u slučaju platforme Industrija 4.0, IIRA u slučaju IIC). Kao globalna kompanija, Bosch je član obe organizacije.
Internet:


“Industrija 4.0” platformi http://bit.ly/1oVSG9J
Industrjskom internet konzorcijumu (IIC): http://bit.ly/1nGj3z7
Tata konsultantskim uslugama (TCS): http://on.tcs.com/1o5yEsF
SAP HANA: http://bit.ly/1KpELSv
O Dassault sistemima: http://bit.ly/1UwrIRO

 

PR

Opel slavi 50 godina postojanja Rodgau-Dudenhofen test centra

Opel slavi 50 godina postojanja Rodgau-Dudenhofen test centra

Rodgau-Dudenhofen. 70 kilometara test staza i razvojnih poligona, uz prosečno 40.000 odvozanih kilometara dnevno. Za tačno 50 godina, Opelovi inženjeri su testirali svaki novi model u Rodgau-Dudenhofenu, kao i njegove limite kada je o performansama reč, pokrivši u tom procesu ukupno 200 miliona kilometara...

Bosch - Pametni senzori u nadzoru rada mašina

Bosch - Pametni senzori u nadzoru rada mašina

Na čelu sa kompanijom Bosch, sedam partnera sarađuje na projektu pod nazivom AMELI 4.0 koji se bavi razvojem sistema senzora za budućnost za povezanu proizvodnju, ili industriju 4.0. Sistem je namenjen za nadzor mašina i odmah detektuje odstupanja od normalnog statusa rada...

Opelov kalendar 2017

Opelov kalendar 2017

Aktuelna foto sesija za Opelov kalendar za 2017., nastavlja se tamo gde je uspešna produkcija stala: superzvezda Brajan Adams, fotografisao je Opel ADAM, a ikona među modnim dizajnerima, Karl Lagerfeld, ovekovečio je svoju „birman“ mačku Šupet (Choupette) i Opel Corsu...

FCA Srbija - Auto za zlato!

FCA Srbija - Auto za zlato!

Automobil koji se s ponosom pravi u Srbiji, FIAT 500L je auto zlata vredan! Naime, svaki Olimpijac koji osvoji zlatnu medalju  na predstojećim Olimpijskim Igrama u Riju, dobiće na poklon FIAT 500L!

Rally Croatia 2024 - Sebastien Ogier
Slika nedelje