AutoMAGAZIN - Vesti

Najnovije vesti iz auto industrije

Srednja klasa u Evropi - prodajni rezultati

Srednja klasa u Evropi - prodajni rezultati

U 2007. godini evropsko tržište srednje klase automobila smanjeno je za 6,5%, gde je prodato 1,93 miliona automobila. Najprodavaniji automobil srednje klase u Evropi prošle godine bio je Volkswagen Passat, koji je prodat u 313595 primeraka...

Prema istraživanju kompanije JATO, u čiju analizu je uključeno tržiše Evropske unije, Švajcarske, Švedske i Turske, najzanimljiviji automobil srednje klase u Evropi prošle godine bio je Volkswagen Passat, iza kojeg su se plasirali BMW serije 3, Audi A4 i Mercedes-Benz C. Na odlično 5. mesto plasirao se Ford Mondeo, a prvi Francuski automobil na listi je Peugeot 407. U tabeli predstavljamo detaljan prikaz najbolje prodavanih automobila srednje klase u Evropi, sa razlikama u odnosu na prodaju u 2006. godini.

Srednja klasa - prodaja u Evropi20072006 RazlikaRazlika u % Udeo (%)
1. Volkswagen Passat313595343531-29936-8,7%16,2%
2. BMW serije 3298192292115+6077+2,1%15,4%
3. Audi A4222863240524-17661-7,3%11,5%
4. Mercedes-Benz C178809142368+36441+25,6%9,3%
5. Ford Mondeo152387135095+17292+12,8%7,9%
6. Peugeot 407122572167023-44451-26,6%6,4%
7. Opel Vectra108975119657-10682-8,9%5,6%
8. Toyota Avensis106731120537-13806-11,5%5,5%
9. Renault Laguna7219877826-5628-7,2%3,7%
10. Alfa Romeo 1596631357698+8615+14,9%3,4%
Ukupno - srednja klasa Evrope19302152063685-133470-6,5%100%

Goran Sarić - Automagazin

Land Rover Freelander 2 - najpovoljniji uslovi u Evropi

Land Rover Freelander 2 - najpovoljniji uslovi u Evropi

Grand Motors, ovlašćeni uvoznik Land Rovera za Srbiju, omogućio je potencijalnim kupcima da jedan od najtraženijih modela ove marke – Freelander 2, dobiju po uvoznim cenama koje su najpovoljnije u Evropi. U odnosu na neka zapadnoevropska tržišta, uvozna cena za Srbiju je niža i do 2.000 evra.
Nova Toyota Avensis ponovo u akciji - špijunske fotke

Nova Toyota Avensis ponovo u akciji - špijunske fotke

Toyota Avensis aktuelne generacije na tržištu je već pet godina, i nije tajna da japanska kompanija već uveliko radi na novoj generaciji. Nova Toyota Avensis na tržištu će se pojaviti 2009. godine, najpre kao klasičan sedan, a zatim i kao atraktivan karavan...
ABT Golf R32 - snage nikada dosta

ABT Golf R32 - snage nikada dosta

Najsnažniji serijski Volkswagen Golf, model Golf 3.2 V6 R32, zahvaljujući proslavljenoj nemačkoj kompaniji za tuning, Abt Sportsline, dobio je novu "porciju" snage i atraktivniji izgled, koji ni najzagriženije ljubitelje tuninga neće ostaviti ravnodušnim...
Viša srednja klasa u Evropi - prodajni rezultati

Viša srednja klasa u Evropi - prodajni rezultati

Posle iscrpnog izveštaja prodaje automobila srednje klase u Evropi (možete pročitati OVDE), donosimo Vam izveštaj tržišta više srednje klase, koje broji pola miliona automobila. Čak dve trećine segmenta prodaje čini nemački trio Audi, BMW i Mercedes-Benz. Najprodavaniji automobil srednje više klase u Evropi prošle godine bio je Audi A6/ Allroad Quattro...
Citroen C2 - vreme je za promene

Citroen C2 - vreme je za promene

Kompanija Citroen predstavila je facelift svog popularnog modela C2, koji se na tržištu pojavio 2003. godine i od tog doba do danas prodao se u 480.000 primeraka. Najveće promene vidljive su na restilizovanom prednjem delu automobila, a u ponudi su i novi štedljivi i ekološki prihvatljivi agregati...
Volvo C30 R-Design

Volvo C30 R-Design

Kome je portfolio produkcijskih modela marke Volvo previše klasičan, uz nešto više novca može dobiti atraktivni R-Design. Posle većih modela marke Volvo, R-Design paket dobio je i najmanji predstavnik švedske kompanije, model C30...
Audi R8 V10 Turbo - vrh ponude poznat

Audi R8 V10 Turbo - vrh ponude poznat

Kompanija Audi konačno je obelodanila agregat koji će predstavljati vrh ponude motora u modelu R8. Iako su mnogi predviđali da će najsnažniji Audi R8 biti pokretan atmosferskim 10-cilidrašem iz Lamborghini Gallarda, pod haubom R "osmice" disaće V10 twin-turbo motor "pozajmljen" iz modela Audi RS6...
Novi Hyundai Centar u Čačku

Novi Hyundai Centar u Čačku

U Preljini, nadomak Čačka, 3. aprila je u prisustvu uglednih gostiju, poslovnih partnera predstavnika medija otvoren još jedan prodajno-servisni centar za Hyundai vozila u Srbiji. Objekat se prostire kraj glavnog magistralnog puta na 490 kvadratnih metara...
Ford C-Max - nova inovativna rešenja

Ford C-Max - nova inovativna rešenja

Posle velikog facelifta, Ford C-Max preživljava nove modifikacije, koje će produžiti tržišni život ovom uspešnom modelu. Izmene su pretrpeli detalji u enterijeru, a novina će biti i Business Pack nivo opreme, koji uključuje zanimljive i funkcionalne sisteme kao što su...
Renault Rafale E-Tech Hybrid Esprit Alpine
Slika nedelje