AutoMAGAZIN - Vesti

Najnovije vesti iz auto industrije

Srednja klasa u Evropi - prodajni rezultati

Srednja klasa u Evropi - prodajni rezultati

U 2007. godini evropsko tržište srednje klase automobila smanjeno je za 6,5%, gde je prodato 1,93 miliona automobila. Najprodavaniji automobil srednje klase u Evropi prošle godine bio je Volkswagen Passat, koji je prodat u 313595 primeraka...

Prema istraživanju kompanije JATO, u čiju analizu je uključeno tržiše Evropske unije, Švajcarske, Švedske i Turske, najzanimljiviji automobil srednje klase u Evropi prošle godine bio je Volkswagen Passat, iza kojeg su se plasirali BMW serije 3, Audi A4 i Mercedes-Benz C. Na odlično 5. mesto plasirao se Ford Mondeo, a prvi Francuski automobil na listi je Peugeot 407. U tabeli predstavljamo detaljan prikaz najbolje prodavanih automobila srednje klase u Evropi, sa razlikama u odnosu na prodaju u 2006. godini.

Srednja klasa - prodaja u Evropi20072006 RazlikaRazlika u % Udeo (%)
1. Volkswagen Passat313595343531-29936-8,7%16,2%
2. BMW serije 3298192292115+6077+2,1%15,4%
3. Audi A4222863240524-17661-7,3%11,5%
4. Mercedes-Benz C178809142368+36441+25,6%9,3%
5. Ford Mondeo152387135095+17292+12,8%7,9%
6. Peugeot 407122572167023-44451-26,6%6,4%
7. Opel Vectra108975119657-10682-8,9%5,6%
8. Toyota Avensis106731120537-13806-11,5%5,5%
9. Renault Laguna7219877826-5628-7,2%3,7%
10. Alfa Romeo 1596631357698+8615+14,9%3,4%
Ukupno - srednja klasa Evrope19302152063685-133470-6,5%100%

Goran Sarić - Automagazin

Opel Insignia dolazi, Vactra odlazi

Opel Insignia dolazi, Vactra odlazi

Novo ime, novi automobil i nove ambicije iz Opela. Za dva meseca svetu će biti predstavljen novitet koji će reći definitivno zbogom aktuelnoj generaciji modela Vectra. Sa potpuno novim dizajnom i tehnologijom, Insignia predstavlja veliki korak napred kompanije Opel...
Hyundai Accent sa najdužim garantnim periodom u Srbiji

Hyundai Accent sa najdužim garantnim periodom u Srbiji

Hyundai Auto Beograd, lider na srpskom tržištu po dužini garantnog roka koji nudi za sve svoje modele u trajanju od 5 godina, sada po prvi put garantuje za kvalitet svog automobila, modela Accent, sa čak 8 godina garancije. Peta, najnovija generacija Accenta nudi najjači motor u svojoj klasi uz bogat paket opreme po pristupačnoj ceni, sa početnom cenom od 11.999€ za Accent 1.4 GL 4vr Family...
Mercedes-Benz GLK - prve fotografije serijskog modela

Mercedes-Benz GLK - prve fotografije serijskog modela

Kompanija Mercedes-Benz nedavno je predstavila koncept izvedbe modela GLK. Pred nama su prve fotografije serijskog modela inspirisanog modelom GL, što potvrđuje i oznaka, gde je dodato slovo "K" (GLK), koje u ovom slučaju ne može imati ni jedno drugo značenje, osim prvog slova reči "Kurz", što na nemačkom znači kratak. Već po prvim fotkama možemo zaključiti da su BMW X3 i Audi Q5 dobili ljutog konkurenta...
Škoda testira Superb karavan !

Škoda testira Superb karavan !

Pretpostavka je postala realnost. Kompanija iz Mlade Boleslave izvlači sledećeg "keca" iz rukava, karavan verziju modela Superb, koja će se prvi put pojaviti u portfoliu češke kompanije. Špijunskim fotografima uspelo je da snime testiranje Superb karavana u izmenjenom i produženom "odelu" Škode Octavie...
Saab 9-3 Cabrio 2008 - sniženje cena

Saab 9-3 Cabrio 2008 - sniženje cena

Kompanija AUTOSAAB BG, distributer i serviser automobila marke Saab, od 15. aprila pokrenula je akciju sniženja cena za model Saab 9-3 Cabrio 2008. U prilogu Vam dostavljamo stari i novi cenovnik za model Saab 9-3 Cabrio 2008, uz napomenu da akcija kompanije AUTOSAAB BG za sada nije ograničena i da su akcijom obuhvaćene sve verzije modela Saab 9-3 Cabrio 2008...
Land Rover Discovery - facelift treće generacije

Land Rover Discovery - facelift treće generacije

Već u julu tekuće godine, na sajmu automobila u Londonu, kompanija Land Rover predstaviće redizajn svog uspešnog modela Discovery 3. Facelift Land Rover Discovery modela neće doneti velike izmene u dizajnu, i od aktuelnog modela razlikovaće se samo po detaljima...
Novi Subaru Forester stigao u Srbiju !

Novi Subaru Forester stigao u Srbiju !

Distributer Subaru-a za Srbiju, Crnu Goru i Kipar, kompanija Nicos C Kattamis (S&M) Ltd, održala je prvu zvaničnu prezentaciju novog modela FORESTER-a 3. generacije (model za 2009. godinu). Prezentacija je održana sinoć, u prelepoj atmosferi Umetničkog paviljona "Cvijeta Zuzorić", u prisustvu mnogobrojnih predstavnika medija i VIP zvanica...
Kia Borrego 2009

Kia Borrego 2009

Ford Explorer, Chevrolet TrailBlazer, Nissan Pathfinder... dobijaju ljutog konkurenta iz Južne Koreje. Kia Borrego je SUV model koji će tržišnu premijeru u Americi imati krajem tekuće godine, a u Evropu stiže početkom 2009. godine...
Volkswagen beleži nove prodajne rekorde

Volkswagen beleži nove prodajne rekorde

Za prva tri meseca 2008. godine kompanija Volkswagen ostvarila je međugodišnje povećanje globalne prodaje za 7%. Prodavši 1,57 miliona automobila u prvom kvartalu, nemačka kompanija je na dobrom putu ostvari novi prodajni rekord...
BMW 5 Touring (2024)
Slika nedelje