AutoMAGAZIN - Vesti

Najnovije vesti iz auto industrije

Srednja klasa u Evropi - prodajni rezultati

Srednja klasa u Evropi - prodajni rezultati

U 2007. godini evropsko tržište srednje klase automobila smanjeno je za 6,5%, gde je prodato 1,93 miliona automobila. Najprodavaniji automobil srednje klase u Evropi prošle godine bio je Volkswagen Passat, koji je prodat u 313595 primeraka...

Prema istraživanju kompanije JATO, u čiju analizu je uključeno tržiše Evropske unije, Švajcarske, Švedske i Turske, najzanimljiviji automobil srednje klase u Evropi prošle godine bio je Volkswagen Passat, iza kojeg su se plasirali BMW serije 3, Audi A4 i Mercedes-Benz C. Na odlično 5. mesto plasirao se Ford Mondeo, a prvi Francuski automobil na listi je Peugeot 407. U tabeli predstavljamo detaljan prikaz najbolje prodavanih automobila srednje klase u Evropi, sa razlikama u odnosu na prodaju u 2006. godini.

Srednja klasa - prodaja u Evropi20072006 RazlikaRazlika u % Udeo (%)
1. Volkswagen Passat313595343531-29936-8,7%16,2%
2. BMW serije 3298192292115+6077+2,1%15,4%
3. Audi A4222863240524-17661-7,3%11,5%
4. Mercedes-Benz C178809142368+36441+25,6%9,3%
5. Ford Mondeo152387135095+17292+12,8%7,9%
6. Peugeot 407122572167023-44451-26,6%6,4%
7. Opel Vectra108975119657-10682-8,9%5,6%
8. Toyota Avensis106731120537-13806-11,5%5,5%
9. Renault Laguna7219877826-5628-7,2%3,7%
10. Alfa Romeo 1596631357698+8615+14,9%3,4%
Ukupno - srednja klasa Evrope19302152063685-133470-6,5%100%

Goran Sarić - Automagazin

VW predstavio sistem koji sam parkira Vaš automobil

VW predstavio sistem koji sam parkira Vaš automobil

Kompanija Volkswagen u Hannoveru je predstavila novi sistem nezavisnog parkiranja automobila nazvan "Park Asssist Vission". Iako u aktuelnim generacijama modela Passat, Tiguan i Touran u ponudi postoji poluautomatski sistem "Park Assist", novi sistem sposoban je da Vaše vozilo parkira potpuno samostalno, bez prisustva vozača za volanom...
Sajam u Pekingu - Bugatti Veyron prodat za dva sata!

Sajam u Pekingu - Bugatti Veyron prodat za dva sata!

Nepuna dva sata posle prve zvanične prezentacije na sajmu automobila u Pekingu, prodat je 3,6 miliona dolara vredan Bugatti Veyron. Samo dva sata bilo je potrebno da se u ovoj komunističkoj zemlji pojavi kupac za najekskluzivniji automobil današnjice...
Peugeot 308 RC Z ide u serijsku proizvodnju !

Peugeot 308 RC Z ide u serijsku proizvodnju !

U okviru programa CAP 2010 i ubrzanja proširenja portfolia kompanije Peugeot, generalni direktor kompanije Peugeot, Jean-Philippe Collin, potvrdio je serijsku proizvodnju studijskog modela RC Z. Novi serijski model biće otkriven na sajmu automobila u Frankfurtu, 2009. godine...
Kružne trke – Otvaranje sezone kruga u Novom Sadu

Kružne trke – Otvaranje sezone kruga u Novom Sadu

Nakon relija koji po običaju otvara sezonu auto-sporta u Srbiji prve nedelje maja započinje i novi ciklus trka na kružnim stazama. U organizaciji SAMK Novi Sad i pod pokroviteljstvom Naftne Industrije Srbije, 4. maja u 12 časova započeće trka na stazi Mišeluk. Danas u prostorijama Sportskog Auto Moto Saveza Srbije održana je konferencija za novinare na kojoj su mediji upoznati sa predstojećim takmičenjem u Novom Sadu.
Predstavljen Audi A3 Facelift

Predstavljen Audi A3 Facelift

Više od 200 000 prošle godine u Evropi prodatih primeraka Audija A3 nije označavalo ništa što bi moglo najaviti "krizu srednjeg veka" modela. Ipak, Audi želi da učvrsti svoju poziciju i posle pet godina, letos će na tržište biti plasiran prvi facelift aktuelne generacije. Osvežena "trojka" može se pohvaliti dnevnim LED svetlima, novim menjačima i sistemom Magnetic Ride, a verzija Sportback od sada će biti dostupna i kao S3...
Fiat Professional - galopirajući rast prodaje u Evropi

Fiat Professional - galopirajući rast prodaje u Evropi

Još jedan pozitivan mesec za Fiat Professional na italijanskom tržištu komercijalnih vozila sa 9.756 isporučenih vozila (+3,1% u odnosu na mart 2007.) iznosi 41,6% učešća u mesecu. Rezultat meseca je proistekao posebno zbog skoro 1.000 prodatih primeraka “skuda” (+ 11,3% u odnosu na mart 2007.), onda “novog fjorina” sa 574 isporuka i “pande van”...
International Engine of the Year Award 2008 - nominacije

International Engine of the Year Award 2008 - nominacije

"International Engine of the Year Award" postao je merilo najkvalitetnijih pogonskih motora sveta. Automobilske kompanije investiraju ogromne sume novca u razvoj modernijih, ekonomičnijih i snažnijih pogonskih jedinica, a žiri "International Engine of the Year Award" po deseti put nominovao je najbolje...
Ford Fiesta S predstavljena u Kini

Ford Fiesta S predstavljena u Kini

Nova Ford Fiesta, predstavljena na sajmu automobila u Ženevi, ka evropskim dilerima stiže za nekoliko meseci. To nije razlog da kompanija Ford na sajmu u Pekingu ne predstavi nabrijanu verziju Fieste sa oznakom S, koja bi na tržište trebala stići krajem godine...
Opel Insignia dolazi, Vactra odlazi

Opel Insignia dolazi, Vactra odlazi

Novo ime, novi automobil i nove ambicije iz Opela. Za dva meseca svetu će biti predstavljen novitet koji će reći definitivno zbogom aktuelnoj generaciji modela Vectra. Sa potpuno novim dizajnom i tehnologijom, Insignia predstavlja veliki korak napred kompanije Opel...
Renault Symbioz
Slika nedelje