NBA zvezda Blake Grifin Kijin sportski ambasador

Kia Motors America (KMA) ove godine se susreće sa nezapamćenim rastom – u odnosu na isti period prošle godine prodaja je porasla za 45 odsto – što je između ostalog i posledica brojnih sportskih sponzorstava, koja su u velikoj meri povećala svest potrošača o Kiji i njenim modelima.
KMA je nedavno potpisala višegodišnji ugovor o saradnji sa jednim od najpoznatijih košarkaša američke profesionalne NBA lige, Blakom Griffinom (na facebooku ga prati čak 928.140 fanova!), koji je postao Kijin globalni sportski ambasador. Radi se o nekakvom logičnom nastavku senzacionalnog Griffinovog zakucavanja kod koga je preskočio Kijinu limuzinu Optima i na taj način pobedio u ovogodišnjem takmičenju u zakucavanju na NBA All-Star utakmici. Naravno da je Kia tu pozitivnu reklamu oberučke prihvatila tako da je partnerstvo bilo samo još pitanje dana. Griffin je time postao jedini NBA košarkaš koji ima globalni marketinški ugovor sa nekim proizvoñačem automobila.

Partnerstvo s Griffinom je nastavak Kijine “NBA priče”, jer je sezonu pre potpisala višegodišnji partnerski ugovor sa voñstvom NBA lige (National Basketball Association). Da je Kia prisutnost u svetu vrhunske košarke shvatila vrlo ozbiljno govore brojna partnerstva, jer je Kia pored toga da je zvanični automobilski partner NBA lige i zvanični automobilski partner NBA All-Star utakmice, partner Kia NBA Performance Awards, zvanični automobilski partner humanitarnih akcija “NBA Cares” i partner ovogodišnjeg NBA drafta. Kia osim toga ima i marketinške ugovore sa čak 13 NBA klubova, npr. i sa Griffinovim klubom Los Angeles Clippers.
Prilikom zvaničnog predstavljanja partnerstva Griffin je izjavio: “Kia je kompanija koja raste i zna da ako hoćeš da budeš najbolji moraš da radiš najviše,” i dodao: “Kijin rad se isplatio, jer ima privlačne i zabavne modele, koji su dokaz njihove velike želje biti najbolji. Verujem u brand Kia i čast mi je da sam postao partner kompanije u koju zaista verujem.”
Griffin se na taj način pridružio španskoj superzvezdi Rafaelu Nadalu i američkoj profesionalnoj igračici golfa Michelle Wie, koji su već odranije Kijini sportski ambasadori.

O Blaku Griffinu
22-godišnji Blake, koga su 2009. godine na draftu u prvom krugu izabrali Los Angeles Clippersi, već se u svojoj prvoj sezoni probio do srca brojnih ljubitelja košarke (ne samo) u SAD. Poznat po svojim visokoletećim i atraktivnim zakucavanjima kao i izvanrednim fizičkim predispozicijama, odmah je zaigrao na NBA All-Star utakmici i postao prvi rookie od 1998. godine kada je legendarni Tim Duncan zaigrao na toj »utakmici svih zvezda« već u svojoj prvoj sezoni. Na tom 3-dnevnom sportskom megaspektaklu je Griffin i pobedio u zakucavanju. Griffinove odlične igre (i ne samo atraktivna zakucavanja i blokade) jedan su od glavnih razloga za to da su njegovi Los Angeles Clippersi, nakon što su ih zbog brojnih katastrofalnih sezona prozvali Lost Angeles Clippers (lost – engl. Izgubljeni, gubitnici), postali jedna od najgledanijih ekipa. Roñen u Oklahoma Cityju, 208 centimetara visok i 114 kilograma težak krilni centar je pohañao tamošnji univerzitet (University of Oklahoma), gde je bio jedan od najboljih igrača koji su ikada nosili dres Soonersa. Pravi je magnet za medije i dobitnik brojnih priznanja i nagrada: Oscar Robertson Trophy, Adolph Rupp Trophy, John Wooden Award, Naismith Award, Sports Illustrated Player of the Year, NBA Western Conference Rookie of the Month (više puta).
Za više informacija pratite www.blakegriffin.com i http://www.facebook.com/blakegriffin32.
Kia Motors