AutoMAGAZIN - Sport

WRC Central European Rally 2025

Najnovije vesti iz auto industrije

JWRC drama na GB reliju

JWRC drama na GB reliju

Na opste iznenadjene, posle dramaticne zavrsnice i odustajanja glavnih pretendenata na titulu Andersson-a, i losih rezultata Aava-e ( osmi ) i Wilks-a ( jedanaesti ), titula u klasi JWRC odlazi u ruke vozaca Renault Clia S1600, Patrik-a Sandell-a.

Jos jednom se potvrdilo pravilo na reliju - "Nije bitno ko brze, vec ko duze". I pored prejakih fabrickih timova Suzuki-ja i Citroen-a, i vanserijskih talenata kakvi su Mekee, Wilks, Andersson, Tirabassi i ostali, titula je otisla u ruke coveka koji je vredno skupljao bodove iz relija u reli. Dva druga mesta, pobeda na reliju u Italiji, i jedno sedmo i sada peto mesto na reliju GB, bili su dovoljni da najsvetlije odlicje ode u Svedsku. Retko ko je mogao da predvidi ovakav tok sezone 2006, i pitanje je koliko sreca ima udela u Sandell-ovoj tituli, ali u svakom slucaju cestitke, ipak je trebalo iskoristiti greske onih koji su, doduse na momente, bili najbrzi. Naravno da ne zaboravimo pobedu na reliju Wales osvojio je Estonac Jaan Molder za volanom Suzuki Swift-a ispred Italijana Betti-ja i Nemca Burkart-a.

JWRC drama na GB reliju

Tabela posle relija GB u JWRC kategoriji izgleda ovako: 1. Sandell 32pts 2. Aava 31pts 3. Andersson 29pts 4. Wilks 26pts 5. Rautenbach 25pts Jankovic Petar - Automagazin

WRC - U Citroenu vlada velika nervoza

WRC - U Citroenu vlada velika nervoza

Danas je u servisnom parku u Valenciji održan tehnicki pregled bolida, koji ce se pojaviti sutra na startu prvog relija sezone, Monte Carlo Rally. Jedini tim koji startuje u novom bolidu jeste Citroen Sport, a šef tima, Guy Frequelin, otkiva da u timu vlada velika nervoza..
WRC - SuperRally pravilo ostaje nepromenjeno

WRC - SuperRally pravilo ostaje nepromenjeno

Iz FIA-e stižu problemi i samo problemi. Iako do starta nove sezone Šampionata Sveta u reliju ima samo jedan dan, postojale su nejasnoće oko ključnih pravila. Austrijski server motorline.cc objavio je informaciju da će po sistemu pravila SuperRally bodove dobijati najuspešnije posade pojedinačne etape, ali FIA u poslednjem trenutku zaključuje temu, a detalji vezani za ovo pravilo ostaju nepromenjeni...
WRC - Stohl pred novim izazovom

WRC - Stohl pred novim izazovom

Posle prvih 100 test kilometara posada Stohl/Minor je izjavila da im treba bar još 900 da bi se totalno uvozali u automobil. Manfred je izjavio da je Xsara automobil koji reaguje i na najmanji vozačev pokret i iziskuje mnogo snage. Kako privatni timovi nemaju privilegiju konstantnog testiranja, sama takmičenja će učiniti svoje.
Dakar stage 10 - Prva pobeda Al-Attyah-a

Dakar stage 10 - Prva pobeda Al-Attyah-a

Posle kazne od 42minuta zbog prebrze vožnje u Maroku, koja ga je koštala trećeg mesta u generalnom plasmanu, Naser donosi BMW-u prvu pobedu na Dakar brzincu. Odličan rezultat za odličnog Al-Attyah-a.
WRC - Gigi Galli sa Aimont Racing-om u sezoni 2007

WRC - Gigi Galli sa Aimont Racing-om u sezoni 2007

Posle objave Pirelli-ja da će pomoći Galli-ja na prva dva relija sezone danas je stigla vest da će Italijan voziti za Aimont Racing (u sezoni 2005 šampioni Italije), uz tehničku podršku PH Sport-a i sportskog odeljenja Citroen-a. Neki bi rekli, u poslednji čas!
WRC - Povratak otpisanih

WRC - Povratak otpisanih

Posle gomile špekulacija, pregovora i dogovora, Mitsubishi Motors-Motor Sports Ltd je objavio da će imati bar po dva Lancer-a na prva tri relija sezone plus Hanninen-a u Norveškoj. Neće biti nikakvog direktnog učešća samog Mitsubishi-ja i sve posade nastupaju po privatnoj osnovi.
Dakar 06 stage 9 - Mitsubishi na čelu, VW u problemu!

Dakar 06 stage 9 - Mitsubishi na čelu, VW u problemu!

Dok ovo pišem dva Touareg-a, koja su ceo reli diktirala tempo, još uvek nisu stigla na cilj u Nema-i. Lideru De Villiers već na 129-tom kilometru se zapalio automobil ( turbo konkretno ), dok je Sainz imao najbrže vreme sve do 325-tog kilometra, od 497 koliko ima ovaj brzinski ispit, kada je morao da stane zbog problema sa elektrikom. I jednog i drugog kamioni iz pratnje trenutno šlepaju ka cilju i veliko je pitanje da li će nastaviti takmičenje. Jedno je sigurno, pobeda je nestala u oblaku prašine i dima!
Dakar 07 stage 8 - Sainz u problemima

Dakar 07 stage 8 - Sainz u problemima

Posle jednog dana pauze, Dakar rally je nastavljen etapom od Atar-a do Tichit-a u ukupnoj dužini od 626km od čega je 589km specijalni ispit. Južnoafrikanac De Villers je reli nastavio drugom uzastopnom pobedom i povećanjem prednosti u ukupnom poretku.
Lancia Ypsilon Rally2 HF Integrale
Slika nedelje
Poredak - WRC Vozači
1.S. Ogier224
2.E. Evans222
3.K. Rovanpera203
4.O. Tanak181
5.T. Neuville166
6.T. Katsuta94
7.A. Fourmaux86
8.S. Pajari70