AutoMAGAZIN - Sport

Rally Saudi Arabia 2025

Najnovije vesti iz auto industrije

WRC Monte Carlo Rally - Ostali!

WRC Monte Carlo Rally - Ostali!

Ovih dana uglavnom se pisalo i govorilo o fenomenalnoj premijeri Citroen-a, borbi za pamćenje između Atkinson-a i Hirvonen-a, Gronholm-ovoj nezainteresovanosti, lošem izboru guma od strane Solberg-a........Hajde da se ovoga puta pozabavimo onima koje ste retko mogli da vidite na TV snimcima sa relija.

WRC Monte Carlo Rally - Ostali!

Češka posada Kopecky/Schovanek je osvojila jedan bod u konkurenciji vozača i oduševila gledaoce na supespecijalu na ulicama Monte Carlo-a, pokazujući potencijal Fabia-e WRC koji ona nesumnjivo još uvek ima. Jan je na svakom brzincu bio u top 10, uključujući i dva četvrta mesta. Odlična vožnja, odličan rezultat na početku sezone.

WRC Monte Carlo Rally - Ostali!

Jedan od onih od kojih se više očekivalo bio je i prošlogodišnji šampion u klasi M2, Manfred Stohl. Austrijanac je odlično krenuo, i sve do SS6 nalazio na petoj poziciji sa malim zaostatkom, a onda je sve krenulo naopako. Kočnice su prestale da funkcionišu, okrenuo se na stazi, a sve je rezultiralo ogromnim gubitkom vremena. Kronos nije uspeo da otkloni kvar u potpunosti a samopouzdanje je poljuljano ("Kako da vozim kada kočnice mogu da otkažu svakog momenta"), i posada Stohl/Minor je završila reli na desetoj poziciji. Tim menađer Marc van Dalen je nezadovoljan startom sezone i Xsara će biti rastavljena do najsitnijih delova da se slična stvar ne bi ponovila na reliju u Švedskoj.

WRC Monte Carlo Rally - Ostali!

Njegovo prezime se na nekim jezicima može i čudno protumačiti, Jean Marie Cuoq je lokalni heroj koji je u svom Peugeot-u 307WRC pokazao fenomenalnu vožnju uspevši čak da na poslednjem brzinskom ispitu prvog dana pobedi Gronholm-a i zauzme treće mesto iza Citroen-ovog dvojca. Naravno treba uzeti u obzir da Cuoq živi na nekih "desetak metara" od staze ali videli smo da i P307 nije za bacanje (automobil sa kojim je Manfred Stohl blistao na prošlogodišnjem Monte Carlu). Na kraju deveto mesto.

WRC Monte Carlo Rally - Ostali!

Tim Stobart je na ovogodišnjem reliju Monte Carlo startovao sa čak tri posade, Henning Solberg, Latvala i Wilson Jr., koji nije bio nominovan za bodove u klasi timova. I na opšte iznenađenje, upravo je Wilson bio najbolje plasirani takmičar Stobart Ford-a na dvanaestom mestu. Mladi Latvala, koji je najviše i pokazao, najgore je i prošao. Greška pri borbi za osmo mesto, ostavila ga je bez plasmana na SS14, samo brzinac pre cilja. Od siline udarca, zaštitni kavez je napukao i nije se moglo protiv strogih pravila. Srećom posada je prošla bez posledica. Tako, ni kriv ni dužan Solberg je uspeo da iščeprka bod za tim i pored velikih problema sa kočnicama i veoma lošim 14-stim mestom u generalnom plasmanu.

I na kraju ne bi smeli zaboraviti čoveka koji dolazi iz zemlje koja je poslednjih godina "Meka" relija. Irci u svom šampionatu imaju više WRC bolida nego sam WRC šampionat. Na Monte Carlo Rally-u njihov predstavnik je bio Gareth MaHale za volanom starije evolucije Focus-a WRC. Takmičenje su završili na solidnom 11-tom mestu a već u Februaru videćemo ih u novom Focus-u WRC 06 na Galway International Rally-u naravno u Irskoj, na kojem će po svoj prilici nastupiti i Finac Marcus Gronholm. Janković Petar - Automagazin

Rally - Gronholm ipak pobednik na Galway Rally-u

Rally - Gronholm ipak pobednik na Galway Rally-u

San da će pobediti svetskog šampiona, za Irca Eugene Donnelly-a srušio se na predposlednjem brzinskom ispitu dana kada je izleteo i ostao zaglavljen pored staze. Ipak, bila je to fenomenalna borba koju će ljubitelji relija u Irskoj dugo pamtiti i prepričavati.
PWRC - Mark Higgins juriša na titulu

PWRC - Mark Higgins juriša na titulu

Predstojeća sezona biće više nego naporna za višestrukog šampiona Velike Britanije Marka Higginsa. Pored odbrane titule u domaćem šampionatu, povremenih izleta na irski asfalt, Mark će se okušati i u PWRC konkurenciji.
WRC - Gigi Galli, podvučeno žutim

WRC - Gigi Galli, podvučeno žutim

Ako ništa drugo Galli-ja će biti lako raspoznati na snežnim stazama Švedske i Norveške! Šalu na stranu, danas su po prvi put prikazane fotografije Citroen Xsara-e sa kojom će Italijan krenuti u prve borbe ove sezone.
Rally - Marcus Gronholm ipak drugi!

Rally - Marcus Gronholm ipak drugi!

Posle prvog dana Galway Rally-a Marcus Gronholm ima 5.4sec zaostatka iza aktuelnog šampiona Irske Eugene Donnelly-ja. Vozač Subaru-a je uspeo da izađe na kraj sa velikim Bosse-om i trenutno je junak broj 1 u svojoj domovini.
Rally - Program Fiata u Poljskoj

Rally - Program Fiata u Poljskoj

Poljski reli fanovi imaju tu čast i zadovoljstvo da već na prvom reliju sezone ( Rajd Magurski ), vide i čuju dva Fiat Punto-a S2000. Na današnjoj prezentaciji Cersanit i Castrol team su predstavili svoje adute za sezonu 2007.
JRC - U odbranu titule sa novim automobilom

JRC - U odbranu titule sa novim automobilom

Pošto se Renault Clio S1600 može smatrati pomalo zastarelim bolidom u odnosu na Suzuki Swift-a i Citroen-a C2, prošlogodišnji šampion klase JWRC Patrik Sandell ove sezone kreće u odbranu titule sa novim automobilom, Renault Clio-m R3.
WRC - Ford Focus RS WRC 06 stigao u Irsku

WRC - Ford Focus RS WRC 06 stigao u Irsku

Kao što smo već i najavili, Irac Gareth MacHale je dobio upgrade od M-Sport-a. Ford Focus RS WRC'06, sa kojim je Marcus Gronholm prošle godine osvojio četiri prva mesta, je stigao na ostrvo.
WRC - Novi testovi Subaru Impreza-e WRC 07

WRC - Novi testovi Subaru Impreza-e WRC 07

Posle odličnog rezultata na Monte Carlo Rally-u Chris Atkinson i ekipa Subaru se preselila na Sardiniju gde su testirali novu Impreza-u WRC 07 u makadamskim uslovima, spremajući je za debi na reliju Mexico.
Toyota Hilux BEV (2026)
Slika nedelje
Poredak - WRC Vozači
1.E. Evans272
2.S. Ogier269
3.K. Rovanpera248
4.O. Tanak213
5.T. Neuville166
6.T. Katsuta111
7.A. Fourmaux96
8.S. Pajari94