AutoMAGAZIN - Sport

69. EKO Acropolis Rally 2025

Najnovije vesti iz auto industrije

AvtoVAZ priprema Kalina-u Sport 1.4

AvtoVAZ priprema Kalina-u Sport 1.4

Lada Kalina Sport prvi put je predstavljena 2005-te godine. Prošle sezone je u Rusiji vožen na krugu Kalina Cup, a početkom ove AvtoVAZ planira homologaciju i za Kalina-u 1.4 i model 112 Coupe 1.6.

AvtoVAZ priprema Kalina-u Sport 1.4

Kalina će biti opremljena motorom sa 4 cilindra, 16 ventila i 110KS pri 7200rpm. Maksimalna brzina iznosi negde oko 200km/h, a od 0 do 100km/h mala Lada stiže za osam sekundi. Test vozači su više nego zadovoljni ponašanjem Kalina-e, posebno njenom upravljivošću i malim dimenzijama. Na žalost druga vest koja dolazi iz AvtoVAZ-a je najverovatnije odustajanje od programa S2000 koji je mnogo obećavao. Po nezvaničnim informacijama do sada proizvedeni primerci Lada-e 112 S2000 biće prerađeni za rally-raid. Janković Petar - Automagazin

WRC - Citroen, posle asfalta dođe.....

WRC - Citroen, posle asfalta dođe.....

Posle demonstracije sile na Monte Carlo Rally-u, Citroen i njihov novi C4 WRC moraju se dokazati i na ostalim podlogama. Kratku pauzu do relija u Švedskoj tim je iskoristio da obavi makadamske testove u Španiji.
WRC - I Ostberg u WRC-u

WRC - I Ostberg u WRC-u

Mlada nada norveškog relija je obezbedila učešće na sedam relija ove sezone. Program započinje na Swedish Rally-u sledećeg meseca.
Rally - Dizelaši napadaju

Rally - Dizelaši napadaju

Ukoliko pratite relije u Evropi sigurno Vam je zapao za oko DieselCup koji je veoma popularan u Austriji. Glavni modeli koji nastupaju u ovoj klasi su Volkswagen Golf 4 KitCar, Fiat Stilo i Skoda Fabia. Od ove sezone će imati još jednog ozbiljnog konkurenta.
PWRC - Andrej Jereb na tri relija sezone

PWRC - Andrej Jereb na tri relija sezone

Pod okriljem OMV BIXXOL Rally Team-a, Andrej Jereb, Claudiu David, Balazs Benik i Jasen Popov biće učesnici ovogodišnjeg Svetskog Reli Šampionata u konkurenciji "Production Car". Sezonu otvara Slovenac Andrej Jereb u Švedskoj, a nakon toga će imati priliku da se bori i na relijima u Grčkoj i Novom Zelandu.
JRC - Suzuki predstavio svoj tim juniora

JRC - Suzuki predstavio svoj tim juniora

I pored priča da će Suzuki u JRC šampionatu ove godine imati samo jednog takmičara, Pored PG Andresson-a zvanično je potvrđeno i učešće Urmo Aava-e, dok je Čeh Pavel Valousek izgubio mesto u japanskoj ekipi...
Hyundai i20 N Rally1 - Ott Tanak
Slika nedelje
Poredak - WRC Vozači
1.E. Evans150
2.S. Ogier141
3.O. Tanak138
4.K. Rovanpera117
5.T. Neuville96
6.T. Katsuta63
7.A. Fourmaux61
8.S. Pajari32