Najnovije vesti iz auto industrije
JRC - Lista prijavljenih za sezonu 2007
Objavljeno: 12.01.2007.
Kao što primećujete u klasi Juniora u nazivu nema više onog World, ali i dalje ovaj šampionat ima solidnih 17 prijavljenih posada.
Patrik Sandell će pokušati da odbrani titulu mada je veoma mala verovatnoća da će imati toliko uspeha u novoj sezoni jer je kompletnu "dozu" sreće iskoristio u 2006-toj godini. Glavnog konkurenta će sigurno imati u PG Andersson-u koji je jedan od retkih vozača iz elite JWRC-a koji je ostao u šampionatu. Ponovni nastup za Suzuki, PG-u će najverovatnije otvoriti i vrata WRC-a kada se japanski proizvođač uključi na najviši nivo reli sporta. Naravno ne treba podceniti i Čeha Martin-a Prokop-a ( koji se bori na dva fronta ) kao i Estonca Aava-u i slovačku nadu Josef-a Beres-a.
Kao i u PWRC-u brojevi dodeljeni ovom prilikom neće se menjati tokom sezone 2007.
31. Patrik Sandell (S)
32. Urmo Aava (EE)
33. Conrad Rautenbach (ZW)
34. Josef Beres (SK)
35. Martin Prokop (CZ)
36. Jaan Molder (EE)
37. Aaron Nicolai Burkart (D)
38. Michal Kosciuszko (PL)
39. Andrea Cortinovis (I)
40. Stefano Benoni (I)
41. Manuel Rueda Sanchez (E)
42. Aigar Pars (EE)
43. Vilius Rozukas (LT)
44. PH-Sport (F)
45. Suzuki Sport Europe (J) Per-Gunnar Andersson
46. World Rally Team Ireland (IRL) Shaun Gallager
47. TRT (I) Alessandro Bettega
Janković Petar - Automagazin
Kako je WRC i dalje izuzeno skup i pored neuspelih pokušaja da se troškovi smanje, mnogi timovi su počeli da traže alternativu u IRC-u.
Posle demonstracije sile na Monte Carlo Rally-u, Citroen i njihov novi C4 WRC moraju se dokazati i na ostalim podlogama. Kratku pauzu do relija u Švedskoj tim je iskoristio da obavi makadamske testove u Španiji.
Sve veće interesovanje za Intercontinental Rally Challenge nateralo je i rukovodstvo Nissan-a da razmisli o predstavljanju S2000 bolida.
U tek osnovanom Intercontinental Rally Challenge-u, Peugeot Spain će na svojim S2000 bolidima nositi logo jedne od najvećih svetskih kompanija.
Mlada nada norveškog relija je obezbedila učešće na sedam relija ove sezone. Program započinje na Swedish Rally-u sledećeg meseca.
Ukoliko pratite relije u Evropi sigurno Vam je zapao za oko DieselCup koji je veoma popularan u Austriji. Glavni modeli koji nastupaju u ovoj klasi su Volkswagen Golf 4 KitCar, Fiat Stilo i Skoda Fabia. Od ove sezone će imati još jednog ozbiljnog konkurenta.
Pod okriljem OMV BIXXOL Rally Team-a, Andrej Jereb, Claudiu David, Balazs Benik i Jasen Popov biće učesnici ovogodišnjeg Svetskog Reli Šampionata u konkurenciji "Production Car". Sezonu otvara Slovenac Andrej Jereb u Švedskoj, a nakon toga će imati priliku da se bori i na relijima u Grčkoj i Novom Zelandu.
Do juče organizatorima relija u Švedskoj nije bilo nimalo svejedno. Snega ni od korova i otkazivanje takmičenja i finansijski krah bili su na pomolu.
Posle odlične premijere u Monte Carlo-u i osvojenih prvih bodova u ovogodišnjem šampionatu, Finac Toni Gardemeister najverovatnije ponovo menja prevozno sredstvo.