AutoMAGAZIN - Sport

WRC Rally Sweden 2026

Najnovije vesti iz auto industrije

WRC Švedska - Hirvonen u lovu na nove letačke rekorde

WRC  Švedska - Hirvonen u lovu na nove letačke rekorde

Vozač BP-Ford World Rally Team-a, Mikko Hirvonen, izjavio je da se on u Švedskoj, pored bitke za mesto na podijumu, neće predavati ni u borbi za "letački" rekord, koji on već sada drži na čuvenom skoku Colina McRae-a...

WRC  Švedska - Hirvonen u lovu na nove letačke rekorde

Mladi Finac trenutno drži rekord u dužini skoka, koji se nalazi na stazi brzinskog ispita "Vargasen", koji je u programu u petak (SS 7) i u subotu kao 12. brzinski ispit. Hirvonen je na pomenutom skoku vazduhom prešao 40,8 metara, dok su iza njega bili Thomas Schie (38,2 metra) i Hening Solberg (36,1 metar). Za najbolje reli vozače sveta, ovaj skok je mnogo zahtevniji od skakaonica na brzinskom ispitu "Ouninpohja" na Finskom reliju, gde su skokovi mnogo veći, tačnije duži. Naime, prizemljenje na skoku Colin McRae je izuzetno neprijatno. Ovaj skok je nazvan po bivšem šampionu sveta, Colinu McRae-u, koji na jednom prilikom zaprepastio ceo reli svet, kada je zbog lošeg pada bilo već izvesno da će Škot završiti pored staze. Međutim, Colin je uspeo da se "izvadi" iz ove situacije i nastavi takmičenje. Goran Sarić - Automagazin

FIA ERC - Šebalj u trci za evropsku krunu

FIA ERC - Šebalj u trci za evropsku krunu

Još jedan od relista iz našeg okruženja uhvatiće se u koštac sa evropskom elitom. Hrvatska posle ulaska INA Delta relija u Šampionat Evrope, dobija i svog predstavnika u ovom prestižnom takmičenju, Juru Šebalja.
WRC - Deca Evrope crtaju za OMV

WRC - Deca Evrope crtaju za OMV

Naftna kompanija OMV pozvala je decu do 14 godina starosti da osmisle i nacrtaju novi izgled Citroen Xsare WRC koju vozi Manfred Stohl u Svetskom Reli Šampionatu. Radovi se primaju do 14.aprila a Manfred će "novu" Xsaru provozati na reliju Nemačka u avgustu.
WRC - Sebastien Loeb: Biće borbe ove sezone!

WRC - Sebastien Loeb: Biće borbe ove sezone!

Loeb je naizgled lako stigao do druge pobede ove sezone čime se popeo na drugu poziciju u generalnom plasmanu WRC i smanjio prednost Marcusa Gronholma. I pored odličnog relija za Citroen Sebaisten predviđa veliku borbu u nastavku šampionata.
WRC - Michelin tuži FIA

WRC - Michelin tuži FIA

Pre nekoliko dana FIA je objavila da će sledeće tri godine jedini snabdevač pneumaticima u WRCu biti italijanski Pirelli. Michelin i njihov brend BF Goodrich, danas su objavili da će pokrenuti legalnu proceduru protiv FIA, i kako oni kažu neregularnosti na raspisanom tenderu.
PWRC Meksiko - Higgins juri ka tronu

PWRC Meksiko - Higgins juri ka tronu

Posle odustajanja na reliju Švedska Mark Higgins se u velikom stilu vratio u šampionat. Ubedljiva pobeda na teškom reliju i sa jakom konkurencijom, donela je novu snagu višestrukom šampionu Velike Britanije.
WRC Meksiko - Loeb 30-ti put!

WRC Meksiko - Loeb 30-ti put!

Kao što se i očekivalo Sebastien Loeb dolazi do svog drugog trijumfa u sezoni 2007 i čak tridesetog u karijeri. Traumatična iskustva iz Švedske i Norveške ekipa Citroena potisnula je i četvrtim mestom Danija Sordoa čime je debi C4 WRC na makadamskoj podlozi više nego uspešan.
FIA IRC Safari - Opšta konfuzija

FIA IRC Safari - Opšta konfuzija

Iako je vozač Fiata, Andrea Navarra otišao na spavanje sa 21sec prednosti, ujutro ga je čekalo neprijatno iznenađenje. Tokom noći ta prednost se istopila na samo šest sekundi! Greške i problemi sa merenjem vremena se nastavljaju.
Mercedes-Benz S-Klasa (2026)
Slika nedelje
Poredak - WRC Vozači
1.O. Solberg30
2.E. Evans26
3.S. Ogier18
4.A. Fourmaux17
5.T. Neuville10
6.L. Rossel8
7.T. Katsuta6
8.Y. Rossel6