AutoMAGAZIN - Sport

WRC Rally Sweden 2026

Najnovije vesti iz auto industrije

WRC Irska - Najbolje mesto za WRC

WRC Irska - Najbolje mesto za WRC

Irci imaju dosta razloga za radost. Pored jakog domaćeg šampionata, sa najviše WRC bolida posle samog WRCa, u "goste" im konačno dolazi i kompletna elita svetskog reli sporta.

WRC Irska - Najbolje mesto za WRC

Organizatori relija Irska objavili su konačan izgled takmičenja koje će se održati u terminu 15-18. novembar. Devetnaest brzinskih ispita, svi na asfaltu, kroz osam irskih okruga, pružiće posetiocima sa svih strana sveta doživljaj za pamćenje. Superspecijal će biti održan u Belfastu, dok će "štab" relija i servisni park biti u Sligou. "Verujemo da je Irska najbolja lokacija na svetu za jedno WRC takmičenje, a to će potvrditi i svi oni koji reliju budu prisustvovali." - izjavio je John O'Donoghue ministar turizma Republike Irske. Petar Janković - Automagazin

Rally - Andrej Jereb - FANT, KI HOČE NA VRH

Rally - Andrej Jereb - FANT, KI HOČE NA VRH

Piše: Lidija Petek, 1994. godina, Slovenija. Kad bi vas upitali, ko je naš najmlađi vozač u reliju, koji je pobedio u svojoj klasi već na drugoj trci, većina vas ne bi oklevala. Setili biste se atraktivnih vožnji mladića u Yugu i Suzukiju. Da, to je Andrej Jereb, najveća mlada nada našeg automobilizma.
Rally - VW Polo S2000, prva pobeda

Rally - VW Polo S2000, prva pobeda

Prvu pobedu na tlu Evrope novi VW trkač ostvario je u Belgiji na prestižnom TAC Rallyu. Freddy "Fast" Loix je zabeležio i prvi trijumf u šampionatu Belgije 2007-e, i napravio odličnu uvertiru za predstojaća takmičenja u okviru Intercontinental Rally Challengea.
WRC Italija, Sardinija - Sardegna on the Road

WRC Italija, Sardinija - Sardegna on the Road

"Reli ćemo iskoristiti kao markentinški instrument da bi pomogli lokalnoj ekonomiji i sačuvali naš kvalitet života."- izjavio je jedan od članova organizacionog odbora takmičenja na Sardiniji. Plan je da se reli transformiše u promociju lokalnog turizma.
WRC – Sud odbacio primedbe Michelina

WRC – Sud odbacio primedbe Michelina

FIA je danas objavila zvanično saopštenje u kome se kaže da je sud u Francuskoj odbacio Michelinov zahtev da se poništi tender na kome je snabdevanje timova svetskog šampionata od 2008-e godine dodeljeno Pirelliju.
Rally - Prvi video Suzukija SX4 WRC

Rally - Prvi video Suzukija SX4 WRC

Premijera novog bolida u klasi WRC očekuje se sa velikim nestrpljenjem. Prvo najavljen za reli 1000 Jezera u Finskoj, pa "odložen" za Korziku, Suzuki SX4 WRC bez sumnje i dalje pleni veliku pažnju.
WRC Argentina - Lista prijava

WRC Argentina - Lista prijava

Organizatori relija Argentina objavili su zvaničnu listu prijava za takmičenje koje će se održati početkom maja. Ukupno 79 posada od kojih samo 13 WRC bolida.
Mercedes-Benz S-Klasa (2026)
Slika nedelje
Poredak - WRC Vozači
1.O. Solberg30
2.E. Evans26
3.S. Ogier18
4.A. Fourmaux17
5.T. Neuville10
6.L. Rossel8
7.T. Katsuta6
8.Y. Rossel6