Najnovije vesti iz auto industrije
FIA IRC - Citroen zvanično u Rally Challengeu
Objavljeno: 25.04.2007.
Na početku ovogodišnje serije Intercontinental Rally Challengea, u konkurenciji proizvođača, zvanično su bili prijavljeni samo Fiat i Peugeot. Kako interesovanje raste, "društvu" se prvo priklonio Mitsubishi a sada i Citroen.
Registrovanje Citroena omogućiće njihovim "mušterijama" da uknjiže bodove u svakoj rundi IRC-a bilo da nastupaju sa C2 R2 ili C2 S1600. Prvi koji će iskoristit ovu mogućnost je Jean-Joseph Simon koji će sa svojim Citroenom C2 S1600 nastupiti na drugoj rundi serije u Turskoj (11-13. maj). Simon će pokušati da iskombinuje svoje IRC i ERC planove i odveze što više relija.

Koliko Intercontinental Rally Challenge postaje popularan kod vozača pokazuje i interesovanje za Ypress Rally koji se održava u drugoj polovini juna. Učešće su najavili Isik, Fontana, Solowow, Tsojen i Alen sa Abarth Grande Puntom S2000, Casier, Toth, Vouilloz, Ojeda sa Peugeotom S2000, kao i Loix i Czopik za volanom VW Pola S2000. Interesovanje su izrazili Panizzi i Cols takođe sa S2000 bolidima kao i juniori Aava sa Suzuki Swiftom S1600 i Rautenbach sa Citroenom C2. Svemu treba dodati Bettija i Solu sa Hondom Civic R3 i kako stvari napreduju, reli u Belgiji će biti jedno od najačih takmičenja sezone, ako izuzmemo WRC.
Petar Janković - Automagazin
Domaći teren, iskustvo, brzina i naravno kvalitetan automobil. Juraj Šebalj zadovoljava sve kriterijume da može sa sigurnošću tvrditi da juriša na treću pobedu na Delti. I pored ogromne konkurencije u vidu vrhunskih vozača Evrope, relista broj jedan Republike Hrvatske ne skriva optimizam pred premijeru u Šampionatu Evrope.
Još jedan debakl tim Subaru i njihov prvi vozač, Petter Solberg, pokušali su da zaborave odlaskom u Amman na recce relija Jordan koji će u WRC šampionatu biti od sezone 2008. Ipak mnogo je bitnije da Subaru World Rally Team za predstojeći reli Sardinija priprema nova poboljšanja.
Veče pred početak relija u Turskoj, Jackues Behar, Eurosportov promoter za Intercontinental Rally Challenge je objavio da će u sezoni 2007 u IRC seriji nastupiti i biti bodovano čak šest proizvođača.
Juče je u organizaciji Automobilskog Sportskog Kluba „Interspeed Racing Team“ iz Beograda održana je Press konferencija gde je najavljen nastup Miloša Komljenovića na reliju Sardinija u Italiji, koji se održava od 17. do 20. maja ove godine.
"Lagao bih kada bih rekao da nisam razočaran kada prosto jesam. Već četvrti put sam drugoplasirani ali videćemo na sledećem reliju, biće to nova borba." - izjavio je Marcus Gronholm posle relija Argentina i četvrte Loebove pobede u sezoni 2007.
Kriza "malih" timova i vozača se nastavlja. Posle Gigija Gallija i Francoisa Duvala na red je došao i Daniel Carlsson. Čemu rezultati, čemu dobri plasmani? Zbog nedostatka finansijske pomoći dalji nastupi talentovanog Šveđanina su pod velikim znakom pitanja.
Šampionat Sveta u reliju nekada je obilovao brzinskim ispitima voženim po mraku. Iznenada, organizatori su takve brzince počeli da izbacuju iz programa relija na žalost i vozača i pravih ljubitelja reli sporta. Ove godine, noćni brzinci se vraćaju na scenu.
Na teškim makadamskim stazama južne Francuske Suzuki je stavio na tešku probu svoj WRC bolid. Za volanom SX4 WRC bio je Sebastian Lindholm, sedmostruki šampion Finske, a procurele su i informacije sa prvih testova.
Nakon loših rezultata na početku sezone Munchi's Ford je po svoj prilici rešio da odkrene drugi list. Nakon poziva Romanu Kresti da pomogne pri testiranju Focusa WRC 06, najnoviji potez je otkaz Juan Pablu Raiesu. Njegovo mesto zauzima pobednik relija u Argentini u klasi PWRC Federico Villagra.