Najnovije vesti iz auto industrije
WRC - M-Sport sa novim sponzorom
Već nekoliko dana na oficijelnom sajtu WRC šampionata pompezno se najavljuje "lansiranje" velike novosti u WRC šampionatu. I dok su reli fanovi širom sveta maštali o spektakularnom ulasku Suzukija, povratku Mitsubishija ili čak Audija u direktom prenosu na sajtu mogli smo prisustvovati prezentaciji novog sponzora BP Ford Rally Teama.
Vest da Manfred Stohl nastupa na poslednjoj rundi Šampionata Austrije, OMV Rally-u Waldviertel, možda i ne bi bila toliko zanimljiva da čuveni Austrijanac neće nastupiti za volanom Mitsubishi Lancera Evo VI, pogonjenim prirodnim gasom.
Michelin polako odlazi iz WRC-a, bar za sada, dok se Pirelli priprema za veliki "come-back". Kako već svi znate Italijani će snabdevati pneumaticima sve WRC timove, a od poslednjeg sastanka FIA, krajem juna, Pirelliju je dodeljeno i eksluzivno pravo "obuvanja" JRC bolida do 2010-e godine.
Aktuelni Šampion Sveta u reliju trenutno zaostaje devet bodova iza vozača Forda Marcusa Gronholma. Da bi se ta razlika što efikasnije smanjila, Loebu je potrebna pomoć timskog kolege Danija Sorda, a po njegovom mišljenju mladi Španac ima potencijal da uspešno obavi zadatak.
Posle Subaru World Rally Teama i BP Ford je najavio trećeg vozača za predstojeći Neste Oil Rally Finland. To zadovoljstvo će imati (čitaj platiti) šeik iz Ujedinjenih Arapskih Emirata, Khalid Al-Qassimi, koji će nastupiti za volanom Ford Focusa WRC '06. Njegovi klupski drugovi u ovoj prilici, Marcus Gronholm i Mikko Hirvonen po prvi put nastupaju u Focusu spec.2007.
Za razliku od svog klubskog kolege, Sebastiena Loeba i asfaltnih testova u Irskoj, mlađani Španac, Dani Sordo će popuniti svoje znanje vožnje na makadamu u Finskoj. Naime Citroen planira da posada Sordo/Marti nastupi na finskom reliju O.K. Auto Ralli.
Na našim stranicama ste već mogli čitati o
planovima Hrvatske posade Šebalj/Klinc za nastup na predstojećoj rundi Šampionata Evrope u Bugarskoj. Ovoga puta na stranom terenu, sa startnim brojem 8, Juraj će pokušati da se "obračuna" sa konkurencijom koju je već jednom pobedio na domaćoj Delti. Prenosimo Vam izjave Juraja Šebalja i Tonija Klinca pred odlazak za Bugarsku.
Desilo se ono što su mnogi poznavaoci relija i očekivali. Posle, Freddya Loixa i Poljak Tomasz Czopik je odlučio da promeni bolid. Nezadovoljan kako belgijski Rene Georges vodi VW Polo S2000 program, Poljak najverovatnije prelazi za volan Abarth Punta S2000.
Španac Daniel Sordo nije јuče imao sreće na testovima za predstojeći Rally Germany. C4 je završio, posle nekoliko prevrtanja, u vinogradima Veldenza...
Nakon završenog relija Ypres Bugarin Dimitar Iliev se vratio na čelo Šampionata Evrope sa 30 bodova. Predstoji njegov domaći, Bulgaria Rally. Sigurno olakšavajuća okolnost za brzog Mitka, ali činjenica je da drugoplasirani u ERC-u, Renato Travaglia i Michal Solowow (oba po 29 boda), dolaze u Bugarsku da mu pomrse račune.