AutoMAGAZIN - Sport

WRC Rally Chile Bio Bío 2025

Najnovije vesti iz auto industrije

Rally – Škoda predstavila planove za Fabiju S2000

Rally – Škoda predstavila planove za Fabiju S2000

Škoda planira da do kraja godine Fabija S2000 već bude na stazama. To je objavljeno na jučerašnjoj konferenciji za štampu u Mlada Boleslavi a prema istim najavama novi bolid klase S2000 prvi će voziti Matthias Khale na nekoliko relija Šampionata Nemačke.

Rally – Škoda predstavila planove za Fabiju S2000

Škoda se tako vratila svojim reli korenima sa bolidom napravljenim po najnovijoj S2000 specifikaciji. Motor bez turbo punjača sa četiri cilindra i oko 280 “konja” snagu će na četiri pogonska točka prenositi preko šestostepenog sekvencijalnog menjača. Komletan bolid sa svom sigurnosnom opremom koštaće blizu 250.000 evra. Iako je još u fazi prototipa fabrički tim Škode će jedan automobil pripremiti za Khalea već u toku ove sezone.

Rally – Škoda predstavila planove za Fabiju S2000

Tim Škode naravno ne miruje i tokom predhodnih dana na asfaltnim testovima su se pojavili Kopecky i Baumschlager. Primećeni su i novi detalji na bolidu kao što su novi lukovi oko zadnjih točkova, veći otvori za vazduh na haubi kao i potpuno novi zadnji spojler. Pored crnog test modela (vozio Kopecky) sada je tu i novi “klot” beli (Baumschlager za volanom). Video sa najnovijih testova Škode Fabije S2000 možete pronaći klikom na LINK.

Rally – Škoda predstavila planove za Fabiju S2000

Petar Janković - Automagazin

123456. . .400
Lamborghini Temerario Ad Personam (2025)
Slika nedelje
Poredak - WRC Vozači
1.E. Evans198
2.K. Rovanpera191
3.S. Ogier189
4.O. Tanak180
5.T. Neuville150
6.T. Katsuta88
7.A. Fourmaux71
8.O. Solberg58