Najnovije vesti iz auto industrije
Dakar Rally 2008 – Chile nudi gostoprimstvo
Objavljeno: 11.01.2008.
Nakon poziva iz Evrope, tačnije iz Poljske i Mađarske, organizatorima otkazanog dakar relija stižu ponude za alternativno takmičenje i iz Južne Amerike, tačnije iz Čilea.
”Pripremili smo pismo sa zvaničnom ponudom a dalje je sve na organizatori iz Francuske (ASO). Situacija kod nas je stabilna, a imamo i infrastrukturu i zanimljiv geografski položaj i uslove za uspešno organizovanje zanimljivog takmičenja.” - naglasili su zvaničnici Čilea kojima se pridružuju i Argentici u želji da ugoste proterani Dakar karavan. Mora se priznati zanimljiva ponuda iz zanimljive i prelepe zemlje.
Petar Janković - Automagazin
Iz zemlje lala stiže interesantna vest o projektu koji bi kao pozitivan primer mogle uzeti mnoge zemlje pa i naša. U pitanju je osnivanje KNAF Talent First Team Holland za koji će u Šampionatu Sveta za Juniore nastupiti dva mlada talenta, Hans Weijs Junior i Kevin Abbring.
Nezavisno od WRC timova koji pokušavaju da set-up svojih bolida što bolje prilagode novim pneumaticima, i sam Pirelli intenzivno testira svoje gume. Za volanom Bozian Peugeota 307 WRC je Paolo Andreucci u čijim rukama “kit” (whale – kako su navijači nazvali 307-micu) ne izgleda tako nezgrapno. Uostalom pogledajte sami....
Nakon probe novog bolida i njegove postavke za otvaranje sezone u Monte Carlu, Suzuki World Rally Team se preselio u Švedsku. Zimski testovi po snegom prekrivenim stazama održaće se od 8.- 11. januara.
Švajcarac Olivier Burri imaće tu čast da bude prvi pilot koji će na takmičenju predstaviti novog “jurišnika” grupe N4 iz kuće Subaru, Imprezu N14. Premijera je zakazana za prvu rundu ovogodišnjeg Šampionata Sveta u Monte Carlo-u.
Nakon povlačenja Yvesa Mattona, bivši suvozač Freddya Loixa i Francoisa Duvala, Belgijanac Sven Smeets postavljen je za novog Team Managera Citroen World Rally Teama.
Organizatori relija Dakar razmatraju opciju održavanja trke u Evropi umesto otkazanog relija Dakar. Ove vesti dolaze od strane češkog KTM tima. Prema tim izvorima trka bi trebalo da se održi kroz Mađarsku i Rumuniju.
Automobile Club de Monaco na svojim internet stranicama objavio je zvaničnu listu 76-tog izdanja čuvenog relija Monte Carlo, najstarijeg u kalendaru WRC-a. Ove godine na startu će se naći ukupno 50 posade od čega 19 sa WRC bolidima.
Nakon Forda, Citroena i Suzukija konačno na test stazama u okolini Monte Carlo-a imamo i Subaru World Rally Team. Za volanom je Australijanac Chris Atkinson a mi Vam prenosimo nekoliko najzanimljivijih fotografija.
Ono što se moglo očekivati konačno je i ozvaničeno. Nakon ne pojavljivanja na listi prijava za relije Monte Carlo i Sweden, prema pisanju belgijskih medija Španac Xavier Pons i Subaru World Rally Team su raskinuli ugovor.