AutoMAGAZIN - Sport

WRC Rally Japan 2025

Najnovije vesti iz auto industrije

PWRC, Acropolis Rally – Jereb, razgovor pred Argentinu

PWRC, Acropolis Rally – Jereb, razgovor pred Argentinu

Andrej Jereb i njegov dugogodišnji “saputnik” Miran Kacin već su u Atini gde se pripremaju za svoj osmi nastup u karijeri u okviru Production klase Šampionata Sveta. Ovoga puta nas Andrej u kratkom razgovoru upoznaje sa iskušenjima koji su pred njim narednog vikenda.

PWRC, Acropolis Rally – Jereb, razgovor pred Argentinu

Kako su tekle pripreme pred reli Acropolis? ”Sasvim uobičajeno. Zajedno sa Marinom najviše sam radio na poboljšanju fizičke kondicije koja je veoma bitna za nastup u Grčkoj. Temperature prelaze 30 stepeni i biće to jedan pakleni reli.” Koliko Vam može pomoći iskustvo stečeno u Argentini? ”Malo. Vremenske prilike u Argentini su prava suprotnost ovima u Grčkoj. Pozitivni su trkački kilometri sa automobilom koji mi odgovara. Ipak mnogo su bitniji kilometri u protekla dva nastupa na Acropolisu.”

PWRC, Acropolis Rally – Jereb, razgovor pred Argentinu

”Koliko je zahtevan Acropolis Raly? ”Podloga je veoma gruba i brutalna. Ako tome još pridodamo visoku temperaturu dobićemo dve glavne osobenosti ovoga relija. Na cilju svakog brzinca se osećam kao da sam izašao iz bokserskog ringa. Psiho-fizička pripremljenost je zato jako bitna.” Na kraju razgovora Andrej Jereb je još jednom ponovio da se nada osvajanju prvih bodova u PWRC konkurenciji i pored veoma jake konkurencije koja ga očekuje u Grčkoj. Petar Janković - Automagazin

123456. . .400
YANGWANG U9 Xtreme
Slika nedelje
Poredak - WRC Vozači
1.E. Evans247
2.K. Rovanpera234
3.S. Ogier234
4.O. Tanak197
5.T. Neuville166
6.T. Katsuta110
7.A. Fourmaux96
8.S. Pajari79