Najnovije vesti iz auto industrije
WRC, Argentina Rally – Shake Petteru Solbergu
Objavljeno: 27.03.2008.
Najbrži na danas održanom shakedownu u Argentini je vozač Subarua Petter Solberg. Deonicu dugu 4.59 kilometara Norvežanin je prevezao za 2min 37.6 sec, četiri deseta dela sekunde brže od Citroenovog asa Sebastiena Loeba. Ipak ono što brine Solberga i ostale takmičare je kiša koja pada u zoni relija i koja će u mnogo čemu otežati nastup sa tvrdom smešom Pirelli pneumatika.
”Kao i većina momaka najbolje vreme sam napravio u prvom prolazu. Nakon toga je postalo i previše grubo. U drugom prolasku imao sam četiri sekunde sporije vreme.” - izjavio je Petter - ”Moramo biti oprezni. Mekša smeša pneumatika bi u ovim uslovima odradila bolji posao ali svi smo u istim problemima. Ako ostane ovakvo vreme a mi na blatu i hladnoći koristimo gume za suvo i 30 steopeni moraćemo malo smanjiti tempo.” - upoznaje nas vozač Subaru WRT-a sa teškim uslovima relija Argentina.
Rezultati shakedowna:
1. P. Solberg: 2:37.6
2. Loeb: 2:38.0
3. Hirvonen: 2:38.9
4. Latvala: 2:39.5
5. H. Solberg: 2:40.7
6. Galli: 2:40.9
7. Atkinson: 2:42.6
8. Villagra: 2:44.6
9. Wilson: 2:45.6
10. Gardemeister: 2:46.1
Petar Janković - Automagazin
Ništa nije moglo da pripremi slovenačku posadu Jereb/Kacin na ono što će ih sačekati na startu relija u Argentini. Hiljade i hiljade gledalaca tiskalo se na gradskom trgu u Cordobi da pozdravi najbolje svetske reli vozače. Prizor za pamćenje.
Na poziv Citroen Argentina, lokalnog dilera francuske marke, čuveni Armando Diego Maradona bio je gost Citroen World Rally Teama. Odličan markentiški potez je prošao uz slogan “Božija desna ruka sreće Božiju desnu nogu”.
Kako se start sezone za vicešampiona Evrope iz 2006-te bliži, na red su i došli prvi testovi nove Subaru Impreze N14 Bugarina Kruma Doncheva. Pod budnim okom inženjera Tommi Makinen Racinga Donchev je u dva dana prešao preko 100 test kilometara.
Peta runda Šampionata sveta u reliju biće održana, po prvi put u Jordanu. Na startu relija koji se održava od 25-27. aprila naći će se 55 posada a među njima i Miloš Komljenović vozač Interspeed Racing Teama.
Nakon preko 1.500 pređenih kilometara za dva dana reccea (upoznavanja sa stazom) Andrej Jereb, koji ove godine nastupa za italijanski Motoring Club, sa nestrpljenjem očekuje početak relija Argentina.
Nakon jučerašnje sednice FIA mnogo je poznatija budućnost WRC-a i nove generacije automobila koji će se u njemu takmičiti. Kao što se i očekivalo novi bolidi će biti razvijeni na S2000 i N bazi, potvrđeno je u Parizu.
U zagrebačkom hotelu Sheraton medijima je predstavljeno 35-to jubilarno izdanje INA Delta Rally-a koje je drugu godinu za redu u kalendaru Šampionata Evrope što je prema najavama organizatora daleko od krajnjeg cilja. Hrvati žele u Zagreb dovesti elitu svetskog relija, ni manje ni više nego WRC, i još jednom dokazuju da idu u pravom smeru.
Da je prvo takmičenje u kalendaru Intercontinental Rally Challengea ostao Safary Rally lista prijavljenih takmičara sigurno ne bi izgledala ovako impresivno. Ovako samo sa nestrpljenjem možemo da čekamo 4-ti april i direktnu borbu Bassa, Kopeckog, Travaglie, Panizzija, Loixa, Sole, Rosettija, Alena, Vouilloza.....
U petak u Hrvatskoj startuje prvo “privatno” reli takmičenje u regionu. Prvim relijem Čazma 2008 kreće Open Rally Challenge, reli serija koju pokreće gospodin Dražen Ćurić i grupa njegovih bliskih prijatelja sa prvenstvenom namerom da reli sport u Hrvatskoj i celom okruženju ponovo vrati vozačima i gledaocima.