AutoMAGAZIN - Sport

Rallye Monte Carlo 2026

Najnovije vesti iz auto industrije

Marcus Gronholm ponovo za volanom

Marcus Gronholm ponovo za volanom

Marcus Gronhol se prema najavama vraća za upravljač trkačkog bolida Forda. Ovoga puta u pitanju je “malena” Fiesta u rally-cross izvedbi sa “samo” 600 KS, duplo više od WRC verzije većeg Focusa. 40-godišnji Finac kao i uvek zanimljivo i duhovito prenosi utiske pred svoj relikros debi ovog vikenda u Švedskoj.

”Impresioniran sam Fiestom, posebno njenim motorom. Voleo bih samo da imam bolju povratnu informaciju sa podloge preko volana a rukama često udaram u oplatu vrata. Znate ja imam veoma duge ruke!” - izjavio je Bosse - ”Što se ostalog tiče još uvek učim. Uzbuđen sam ali i pomalo nervozan. Ovo je drugačija vrsta reli sporta i ne predstavlja moj povratak reliju. Ako želim da uspem moraću da dobro zapnem protiv ostalih momaka u njihovim fensi mašinama. Želim da pobedim, ali pre svega da se dobro zabavim!” Marcus Gronholm se poslednji put našao za volanom takmičarskog bolida prošlog decembra na reliju Velika Britanija. Petar Janković - Automagazin

IRC, Rally Russia – Najava i program

IRC, Rally Russia – Najava i program

Četvrti reli IRC serije za sezonu 2008 vodi takmičare u srce Ruske Federacije. Rally Russia startuje u četvrtak u St.Petersburgu ali je pravi centar relija grad Vyborg, koji je do 1944-te godine pripadao Finskoj, tako da ne čudi velika sličnost brzinskih ispita onima koji se voze na čuvenom Finland Rally-u.
Marcus Gronholm ponovo pobeđuje

Marcus Gronholm ponovo pobeđuje

Marcus Gronholm je ponovo ušao u istoriju motorsporta. Na svom prvom nastupu u relikros Šampionatu Evrope zabeležio je i prvu pobedu. Gronholm je za volanom Ford Fieste pobedio višestrukog Šampiona Evrope, Šveđanina Kennetha Hansena koji je nastupao sa Citroenom C4.
WRC – Havarija Madsa Ostberga u Nemačkoj

WRC – Havarija Madsa Ostberga u Nemačkoj

Mladi Norvežanin Mads Ostberg planira da po prvi put nastupi na Rally Germany, takmičenju koje svojom specifičnom podlogom i mestom održavanja predstavlja pravi izazov za sve vozače a posebno za one koji ne važe sa specijaliste na asfaltu. Ostberg je iz tog razloga ovih dana u Nemačkoj gde testira sebe i svoj Subaru.
Rally Slovenija, Maribor - Još jedna pobeda Humara u diviziji III

Rally Slovenija, Maribor - Još jedna pobeda Humara u diviziji III

Posada Target Motorsporta se nakon četvrtog relija Šampionata Slovenije, koji je vožen u Mariboru i okolini, kući vratila sa novom pobedom u diviziji III. Sa automobilom Citroen C2R2 Max Alex Humar i njegov suvozač Edo Čuk ponovo su bili daleko ispred konkurencije koja je u ukupnom zbiru zaostala više od dva minuta.
Rally Slovenija – Logar zadovoljan povratkom

Rally Slovenija – Logar zadovoljan povratkom

Boštjan Logar i suvozač Matej Debeljak su se na svom povratničkom reliju u Mariboru predstavili u pravom svetlu. Atraktivnom vožnjom Logar je publiku dizao na noge a ni rezultat nije izostao jer je bivši Šampion pobedio u klasi A6 i bio najbrži takmičar sa automobilom sa pogonom na dva točka.
Rally Slovenija, Maribor – Velika pobeda Tomaža Kaučiča

Rally Slovenija, Maribor – Velika pobeda Tomaža Kaučiča

Nakon pet godina pauze Slovenac Tomaž Kaučič je vratio trofej kući. Nakon velike borbe sa iskusnim Hermanom Gassnerom, Kaučič je završio kao prvoplasirani sa prednošću od 9.4 sekunde dok je trećeplasirani Herman Gassner Junior zaostao 33 sekunde za brzim Slovencem.
WRC – Sordo bez pauze

WRC – Sordo bez pauze

Šampionat Sveta je trenutno “pauziran”. Većina vozača se nalazi na zasluženom šestonedeljnom odmoru. Rekosmo većina, jer Dani Sordo i njegov suvozač Mark Marti deo odmora provešće radno u Finskoj. Druga posada Citroena nastupiće na O.K Auto-rally-u, petoj rundi Šampionata Finske.
BMW iX3 50 xDrive
Slika nedelje
Poredak - WRC Vozači
1.S. Ogier293
2.E. Evans289
3.K. Rovanpera256
4.O. Tanak216
5.T. Neuville194
6.T. Katsuta122
7.A. Fourmaux115
8.S. Pajari107