Najnovije vesti iz auto industrije
IRC/ERC, Rally Vihno da Madeira – Najava trke
Još jedan spektakl je pred nama u kombinovanoj režiji Šampionata Evrope i Intercontinental Rally Challengea. Asfalne staze portugalskog ostrva Madeira dočekaće neke od najboljih evropskih pilota u obe konkurencije a 16 S2000 i ništa manje S1600 bolida grmljavinom će obeležiti tri dana trkanja, od 31.07. do 02.08.2008-me godine.
Jedan od osnivača Munchi’s Ford Raly Teama, Luis Perez Companc, i njegov suvozač Jose Maria Volta, odlučili su da nastup na reliju Finska bude poslednji u ulozi aktivnih takmičara. Argentinci ipak ostaju u reli svetu ali u menadžerskim vodama.
“Ako ide upola dobro od onog kako izgleda biće ovo prava bomba!“ - prokomentarisao je Raimund Baumchlager na prvom predstavljanju novog „čeda“ svoje tjunerske kuće BRR. Mitsubishi Lanser desete evolucije reli staze Austrije najverovatnije će prvi put „videti“ u septembru.
Otac i sin, Markku i Anton Alen u ulozi vozača naći će se na predstojećem reliju Intercontinental Rally Challengea i Šampionata Evrope na portugalskom ostrvu Madeira. Oba naravno u porodičnim Abarth bojama ali ne u istim ulogama.
U želji da se što bolje pripremi za nastavak sezone i reli 1000 Jezera koji startuje poslednjeg dana jula, Ford WRT je započeo četvorodnevnu test sesiju koja je prekinuta i pre nego što je počela. Jaka kiša stvorila je uslove kakvih u Finskoj zasigurno neće biti pa je tim odlučio da sačeka suvlje vreme.
Šef Subaru World Rally Teama istakao je da je Chris Atkinson čovek koji je na njega ostavio najviše utiska u prvom delu sezone. Sa dva druga mesta, u Argentini i Meksiku, i četiri podijuma na osam relija, Australijanac zauzima visoko četvrto mesto i drži jaku poziciju za borbu za još viši plasman.
Prema najnovijim informacijama Van Merksteijn Motorsport Team planira da u Šampionatu Sveta 2009-te godine nastupi kao M2 tim na osam relija. Tim će nastupiti sa dva Ford Focusa WRC i ocem i sinom, Peter van Merksteijnom i Peterom juniorom za volanom.
Nakon pobede Carlosa Sainza na Central Europe Rally-u u Mađarskoj i Rumuniji kao i prekookenaskog trijumfa Villiersa na Rallye dos Sertoes u Brazilu, Volkswagen cross-country rally team nastavlja priprema za Dakar Rally 2009. PAX Rally u Portugalu biće treći nastup tima u ovoj sezoni.
Na reliju Barum u Češkoj “nula” bolid biće Škoda Fabija S2000 dok će WRC reli u Nemačkoj predvoditi Opel Corsa S2000, poslednje su vesti iz zemalja domaćina. Biće to prilika da šira reli javnost po prvi put uživo pogleda i bolje se upozna sa najnovojim automobilima S2000 specifikacije.
Na tek objavljenoj nezvaničnoj listi prijava za reli Nemačka, koji se u okviru Šampionata Sveta vozi u terminu 15.-17. avgust, nalazi se ukupno 109 posada. Ono što je najbitinije broj WRC bolida je 25 od čega više od pola, čak 13, Ford Focusa WRC.