AutoMAGAZIN - Sport

Rallye Monte Carlo 2022
Poredak - F1 Vozači
1.M. Verstappen314
2.S. Perez 189
3.F. Alonso149
4.L. Hamilton148
5.C. Leclerc99
6.G. Russell99
7.C. Sainz92
8.Lando Norris69

Najnovije vesti iz auto industrije

Autokomerc karting centar - održana druga trka otvorenog prvenstva S.S.K.S.

Autokomerc karting centar - održana druga trka otvorenog prvenstva S.S.K.S.

U nedelju, 21. maja održana je, druga po redu, međunarodna  trka Otvorenog prvenstva Srpskog sportskog karting saveza – Autokomerc 2017...

Autokomerc karting centar - održana druga trka otvorenog prvenstva S.S.K.S.

Na stazi Autokomerc Karting Centra vodila se žestoka borba među vozačima u 6 klasa, u okviru dva ciklusa trka. Ljubitelji karting sporta uživali su u prelepom nedeljnom danu i uzavreloj takmičarskoj atmosferi, bodreći vozače  koji su pokazali fantastično majstorstvo u vožnji kartinga. Gosti iz inostranstva učinili su takmičenje još atraktivnijim i konkurentnijim, a sam karting sport, osim masovnosti, sada se zaista može pohvaliti i vrhunskim kvalitetom trkačke sezone.

Autokomerc karting centar - održana druga trka otvorenog prvenstva S.S.K.S.

U okviru dve trke takmičili su se vozači u 6 klasa: Klasa I – BAMBINI; Klasa II – MINI, Klasa III - KF3, Klasa IV - Formula A; Klasa V - KZ 2; Klasa VI - Sport Production.  Uzbudljiv takmičarki dan i fantastično sportsko druženje na stazi Autokomerc Karting Centra završeno je uručenjem trofeja najboljim karting vozačima. Specijalno priznanje  uručeno je i najmlađem takmičaru trke, Dušanu Amanoviću, koji je sa svojih 5 godina postigao zavidan rezultat. 

Autokomerc karting centar - održana druga trka otvorenog prvenstva S.S.K.S.

Domaćin trke - Autokomerc Karting Centar čestita vozačima koji su postigli najbolje rezultate i ovenčali se peharima i medaljama. Želimo im puno uspeha do kraja trkačke sezone!


Rezultati druge međunarodna karting trke Otvorenog prvenstva S.S.K.S – „Autokomerc 2017“:


Trka I


Klasa 1


1. Petar Bogatinovski – R. Makedonija – ASK „Crvena Zvezda“
2. Matija Rašić – R. Srbija – AMKSK „Autokomerc Racing team“
3. Andrej Dobrota – R. Srbija – Sportico Racing Team
4. Dusan Amanović – R. Srbija – SAMKK „021“
5. Lazar Jocović – R. Srbija – SAMKK „021“


Klasa 2


1. Ognjen Trišić – R. Srbija – „Autokomerc Racing team“
2. Andrej Petrović – R. Srbija - „Autokomerc Racing team“
3. Igor Tešević – R. Srbija - AKK „Crvena Zvezda“
4. Luka Marković – R. Srbija – KSK Jagodina
5. Milica Vojvodić – R. Srbija – SAMKK „021“
6. Angelina Amanović – R. Srbija – SAMKK „021“
7. Dimitrije Kovačević – R. Srbija – VID Racing Team


Klasa 3


1. Uroš Stevanović – R. Srbija – KSK „Jagodina“
2. Vuk Slijepčević – R. Srbija – LION kart Racing Team
3. Nemanja Vidanović – R. Srbija – AMKSK „Autokomerc Racing Team“
4. Andrej Jašić – R. Srbija – Fokus BB
5. Dunja Đurđević – R. Srbija - AMKSK „Autokomerc Racing Team“

Klasa 4


1. Miroslav Marković – R. Srbija – KSK „Jagodina“
2. Ivan Obradović – R. Srbija – Fokus BB
3. Vladan Jakovljević – R. Srbija – Zastava Racing Team
4. Antonio Turkalj – R. Srbija – Delta Tehnik Racing Team Lužaić

Klasa 5

1. Luka Vojnić Purčar – R. Srbija – LION Kart Factory Team
2. Gorčin Kecojević – R. Srbija - Delta Tehnik Racing Team Lužaić
3. Saša Milosavljević – R. Srbija – KSK „Jagodina
4. Tomislav Vojnić Purčar – R. Srbija - LION Kart Factory Team
5. Marko Nikšić – R. Srbija – GAGA Racing Team
6. Vukašin Škrbić – R. Srbija – KK „Auto Mika Racing Team

 

Klasa 6


1. Igor Stevanović – R. Srbija – KSK „Jagodina“
2. Nenad Mećavin – R. Srbija – Delta Tehnik Racing Team Lužaić
3. Dragan Petrović – R. Srbija – VID Racing Team
4. Petar Janković – R. Srbija – Delta Tehnik Racing Team Lužaić
5. Vuk Stojaković – R. Srbija – GAGA Racing Team


TRKA II


Klasa 1


1. Petar Bogatinovski – R. Makedonija – ASK „Crvena Zvezda“
2. Lazar Jocović – R. Srbija – SAMKK „021“
3. Matija Rašić – R. Srbija – AMKSK „Autokomerc Racing team“
4. Dusan Amanović – R. Srbija – SAMKK „021“
5. Andrej Dobrota – R. Srbija – Sportico Racing Team

Klasa 2


1. Andrej Petrović – R. Srbija - „Autokomerc Racing team“
2. Ognjen Trišić – R. Srbija – „Autokomerc Racing team“
3. Igor Tešević – R. Srbija - AKK „Crvena Zvezda“
4. Luka Marković – R. Srbija – KSK Jagodina
5. Milica Vojvodić – R. Srbija – SAMKK „021“
6. Dimitrije Kovačević – R. Srbija – VID Racing Team
7. Angelina Amanović – R. Srbija – SAMKK „021“


Klasa 3


1. Uroš Stevanović – R. Srbija – KSK „Jagodina“
2. Vuk Slijepčević – R. Srbija – LION kart Racing Team
3. Nemanja Vidanović – R. Srbija – AMKSK „Autokomerc Racing Team“
4. Andrej Jašić – R. Srbija – Fokus BB
5. Dunja Đurđević – R. Srbija - AMKSK „Autokomerc Racing Team“

 

Klasa 4


1. Miroslav Marković – R. Srbija – KSK „Jagodina“
2. Ivan Obradović – R. Srbija – Fokus BB
3. Vladan Jakovljević – R. Srbija – Zastava Racing Team
4. Antonio Turkalj – R. Srbija – Delta Tehnik Racing Team Lužaić


Klasa 5


1. Luka Vojnić Purčar – R. Srbija – LION Kart Factory Team
2. Gorčin Kecojević – R. Srbija - Delta Tehnik Racing Team Lužaić
3. Tomislav Vojnić Purčar – R. Srbija - LION Kart Factory Team
4. Marko Nikšić – R. Srbija – GAGA Racing Team
5. Saša Milosavljević – R. Srbija – KSK „Jagodina“
6. Vukašin Škrbić – R. Srbija – KK „Auto Mika Racing Team“

Klasa 6


1. Igor Stevanović – R. Srbija – KSK „Jagodina“
2. Petar Janković – R. Srbija – Delta Tehnik Racing Team Lužaić
3. Dragan Petrović – R. Srbija – VID Racing Team
4. Vuk Stojaković – R. Srbija – GAGA Racing Team
5. Nenad Mećavin – R. Srbija – Delta Tehnik Racing Team Lužaić.


Kada je reč o plasmanu karting klubova, rezultati nakon dve trke su sledeći:


Trka 1.


1. KSK “Jagodina” – 66 bodova
2. AMKSK “Autokomerc racing team” – 52 boda
3. KK “Lion kart factory team” – 47 bodova


Trka 2.


1. KSK “ Jagodina” - 60 bodova
2. AMKSK”Autokomerc racing team” - 47 bodova
3. KK”Lion kart factory team” – 47 bodova


PR

Nedelja, 21. maj - trka Autokomerc 2017

Nedelja, 21. maj - trka Autokomerc 2017

U nedelju, 21. maja, na stazi Autokomerc Karting Centra će se održati druga po redu trka Otvorenog prvenstva Srpskog sportskog karting saveza, u organizaciji Autokomerc Racing Team-a...

Istorijska pobeda Dušana Borkovića u Bahreinu

Istorijska pobeda Dušana Borkovića u Bahreinu

On nema najbrži automobil, nema ni najveći budžet, ali zato ima harizmu kojom "razoružava" sve oko sebe. Velika energija, želja za pobedom i vozačko znanje, doveli su Dušana Borkovića do prvog trijumfa na visokom nivou...

Miloš Pavlović večeras vozi trku 24 časa Dajtone!

Miloš Pavlović večeras vozi trku 24 časa Dajtone!

Najbrži srpski automobilista i oficijelni vozač Lamborginija, večeras po srednjeevropskom vremenu nastupa na čuvenoj 24-časovnoj trci izdržljivosti "Rolex 24 at Daytona". Miloš će svoje ogromno vozačko znanje i iskustvo pokazati u hyper-brzom Huracanu GTD...

Esapekka Lappi - Rally Sweden 2024
Slika nedelje
Poredak - WRC Vozači
1.K. Rovanpera170
2.E. Evans145
3.T. Neuville134
4.O. Tanak104
5.S. Ogier98
6.E. Lappi87
7.T. Katsuta58
8.D. Sordo46