7.C. Sainz92
8.Lando Norris69

Najnovije vesti iz auto industrije

F1 VN Kine 2018 - Dominacija Ferrarija u kvalifikacijama

Čini se, da je Scuderia Ferrari za ovu godinu pripremila vrhunski bolid. To je potvrđeno i u kvalifikacijama za VN Kine 2018, jer su prva dve startne pozicje zauzeli takmičari u crvenim "mašinama"...

Ovoga puta, Mercedesi su kasnili više od pola sekunde. Dugo je izgledalo, kao da će Raikkonen biti nešto brži, ali u poslednjem oštrom krugu je izgubio nešto vremena u poslednjem sektoru. Najbrži je bio njegov kolega, Sebastian Vettel, koji ga je nadmašio za 87 "hiljaditinki". Ferrari ponovo ima kompletan prvi startni red, što smo poslednji put videli 2006. godine.

Iz drugog startnog reda krenuće vozači AMG-Mercedesa, a zanimljivo je da je Valtteri Bottas bio brži od timskog kolege Lewisa Hamiltona. Peto mesto je zauzeo Max Verstappen iz Red Bull Racinga, iza kojeg će krenuti njegov timski kolega Danuiel Ricciardo.

Automagazin.rs

VN Španije 2018 - Hamilton ubedljivo pobedio

Staza Catalunya pored Barcelone uvek nam donosi puno uzbuđenja. Ovoga puta, nije bilo iznenađenja u borbi za pobedu, jer je sa velikom prednošću slavio Lewis Hamilton. Britanac je od starta do cilja bio najbrži...