AutoMAGAZIN - Sport

Rallye Monte Carlo 2022

Najnovije vesti iz auto industrije

Rally Sweden 2019 - Tanak i Toyota pobednici

Ott Tanak (Toyota Yaris WRC) pobednik je ovogodišnjeg izdanja Rally Sweden. Estonac je suvereno kontrolisao reli, a vruća borba u finalu vođena je između Esapekka Lappija (Citroën C3 WRC) i Thierry Neuvilla (Hyundai i20 WRC)...

Tanak je u finalni dan ušao za značajno prednošću od skoro jedan minut. Estonac je iskusno, na dva jučerašnja brzinska ispita vozio smanjenim tempom, čuvavši pneumatike za Power Stage. I u tome je uspeo - pobedio je na finalnom brzinskom ispitu, osvojivši i makismane bonus bodove, što ga je lansiralo na vodeću poziciju u šampionatu.

Drugo mesto osvojio je Esapekka Lappi, koji je uspešno iza sebe zadržao vrhunskog Thierry Neuvillea, koji se na kraju morao zadovoljiti najnižim stepenikom podijuma. Ali, čini se da Belgijanac može biti zadovoljan ovim rezultatom, s obzirom da je branilac titule, Sebastien Ogier, koji je napravio grešku i ostao bez plasmana koji donosi bodove.

Četvrto mesto zauzeo je Andreas Mikkelsen, ispred dvojice Britanaca, Elfyna Evansa i Krisa Meeka. Na sedmom mestu je završio Sebastien Loeb, koji još uvek nije prešao na "ti" sa Hyundaijem i20 WRC. Osmim mestom se morao zadovoljiti Pontus Tidemand, posle mnogobrojnih tehničkih problema.

U TOP 10 plasmanu su završio je i fantastični Christian Ole Veiby (VW Polo GTi R5), koji se takmiči u konkurenciji WRC2. U klasi WRC 2 Pro slavio je Mads Ostberg u Citroënu C3 R5.