Najnovije vesti iz auto industrije
WRC - Rally Walles, najnovije vesti
Objavljeno: 30.11.2006.
Procitajte sta se desava pred sam pocetak relija u GB....
- Reli u Britaniji bice poslednji na kome ce Subaru tim nastaputi sa Pirelli pneumaticima. Posle 12 godina i 46 WRC pobeda, tri vozacke i tri titule konstruktora, BF Goodrich ce zameniti Pirelli koji su mnogi krivili za lose rezultate Subaru-a u poslednje vreme.
- Stohl do sada ima odlican ucinak na reliju GB ( sedmo, osmo i peto mesto u poslednje tri godine, plus dve pobede u PWRC-u ), i razumljivo velike ambicije ove godine. Austrijanac najuspesniju sezonu u WRC kategoriji sigurno bi voleo da zavrsi na cetvrom mestu u generalnom pasmanu sampionata, ali na putu ostvarenja te zelje stoji otkrovljenje ove sezone, mladi Spanac Dani Sordo. Ovaj dvoboj je jos jedan razlog vise da pratite ovaj reli.
- Kada smo vec kod Sorda, Spanac je na danas odrzanom shakedown-u ostetio svoj bolid udarcem u stenu, ali je ekipa mehanicara Kronos-a uspela da osposobi Xsaru tako da je ipak uspeo da odvoza "zagrevanje".
- Zalba P.G.Anderson-a komisiji FIA je odbijena. Naime Svedjaninu je oduzeto deset bodova osvojenih na reliju Turska nakon sto je "uhvacen" u intervenciji mehanicara na nedozvoljenom mestu posle zadnjeg brzinca. Anderson je naravno tvrdio da su sumnje neosnovane i da je mehanicar slučajno stajao pored auta sa rukama u dzepovima, ali komisija FIA-e je ostala dosledna prvobitnoj odluci.
Tako ce se ipak o tituli u klasi JWRC odlucivati na stazi, a P.G. ce proiv sebe imati ni manje ni vise nego Jozef Beres-a, Urmo Aava-a, Guy Wilks-a, Patrick Sandell-a i Kris Meeke-a. Malo li je za dobru trku!
Jankovic Petar - Automagazin
Interspeed Racing Team je na jučerašnjoj konferenciji za novinare otkrio nove detalje vezane za nastup prve srpske reli posade u Svetskom Reli Šampionatu. Posada Miloš Komljenović i Aleksandar Jeremić nastupiće na šest trka Svetskog reli cirkusa u kategoriji JRC (Junior Rally Championship), u automobilu Renault Clio R3 pripremljenim u odeljenju Renaultovog tjunera Munaretta...
Problematični Argentinci se ipak vraćaju na svetsku reli scenu. FIA je popustila i Gabriel Pozzo će nastupiti na domaćem terenu za volanom Mitsubishi Lancera EVO 9.
Posle fantastičnog performansa u Norveškoj, šampionat Sveta je dobio novog pretendenta za najviši plasman. Kada tako misli trostruki šampion, mora da je istina.
...tražio bih drugi posao!, izjavio je Timo Rautiainen ( Gronholmov suvozač ) na cilju relija Norveška. Dve nedelje konstantnog napora posledica su FIA-ine odluke o "spajanju" relija radi smanjenja troškova. Ali i pored prednosti mnogi su našli gomilu nedostataka ovakvom sistemu takmičenja.
Samo šest nedelja deli Pirtek Rally Team od prvog relija u šampionatu Australije. Ljudi koji rade 24 sata dnevno sigurni su da će se dve Fiestae S2000 pojaviti na startu 30. Marta.
Kako stižu vesti iz Francuske uskoro nam stiže WRC verzija novog Peugeota 207. Ipak moram da razočaram sve ljubitelje relija, nema ništa od povratka francuskog lava u najjaču klasu relija. U pitanju je specijalna verzija bolida za rallycross.
Svetski reli šampion zvanično se povukao još 2003. godine. Pored periodičnih pojavljivanja na WRC sceni okušao se na Le Mansu, Dakaru, BTTCu, Porsche Cupu.......sve sa manje-više ( manje-manje ) uspeha.
Na kraju veoma napornog relija za svaki automobil, a posebno za one sa samo prednjom vučom, Suzuki se pokazao više nego dominantan. Od 18 brzinskih ispita vozači Swifta S1600 dobili su čak 16!
O prvim testovima Honda-e Civic Type R3 već smo pisali na našim
stranicama. Kako je trenutno glavni rival, Renault Clio R3, već debitovao na reli stazama, ubrzao se i razvoj novog Civica.