AutoMAGAZIN - Sport

ma nemoj
Neste Rally Finland 2017
Aladin logo
www.automagazin.rs
Poredak - F1 Vozači
1.S. Vettel202
2.L. Hamilton188
3.V. Bottas169
4.D. Ricciardo117
5.K. Raikkonen116
6.M. Verstappen67
7.S. Perez 56
8.E. Ocon45
Poredak - WRC Vozači
1.T. Neuville160
2.S. Ogier160
3.O. Tanak119
4.J.M. Latvala114
5.D. Sordo84
6.E. Evans79
7.C. Breen53
8.H. Paddon51

Najnovije vesti iz auto industrije

Autokomerc karting centar - održana druga trka otvorenog prvenstva S.S.K.S.

Autokomerc karting centar - održana druga trka otvorenog prvenstva S.S.K.S.

U nedelju, 21. maja održana je, druga po redu, međunarodna  trka Otvorenog prvenstva Srpskog sportskog karting saveza – Autokomerc 2017...

Autokomerc karting centar - održana druga trka otvorenog prvenstva S.S.K.S.

Na stazi Autokomerc Karting Centra vodila se žestoka borba među vozačima u 6 klasa, u okviru dva ciklusa trka. Ljubitelji karting sporta uživali su u prelepom nedeljnom danu i uzavreloj takmičarskoj atmosferi, bodreći vozače  koji su pokazali fantastično majstorstvo u vožnji kartinga. Gosti iz inostranstva učinili su takmičenje još atraktivnijim i konkurentnijim, a sam karting sport, osim masovnosti, sada se zaista može pohvaliti i vrhunskim kvalitetom trkačke sezone.

Autokomerc karting centar - održana druga trka otvorenog prvenstva S.S.K.S.

U okviru dve trke takmičili su se vozači u 6 klasa: Klasa I – BAMBINI; Klasa II – MINI, Klasa III - KF3, Klasa IV - Formula A; Klasa V - KZ 2; Klasa VI - Sport Production.  Uzbudljiv takmičarki dan i fantastično sportsko druženje na stazi Autokomerc Karting Centra završeno je uručenjem trofeja najboljim karting vozačima. Specijalno priznanje  uručeno je i najmlađem takmičaru trke, Dušanu Amanoviću, koji je sa svojih 5 godina postigao zavidan rezultat. 

Autokomerc karting centar - održana druga trka otvorenog prvenstva S.S.K.S.

Domaćin trke - Autokomerc Karting Centar čestita vozačima koji su postigli najbolje rezultate i ovenčali se peharima i medaljama. Želimo im puno uspeha do kraja trkačke sezone!


Rezultati druge međunarodna karting trke Otvorenog prvenstva S.S.K.S – „Autokomerc 2017“:


Trka I


Klasa 1


1. Petar Bogatinovski – R. Makedonija – ASK „Crvena Zvezda“
2. Matija Rašić – R. Srbija – AMKSK „Autokomerc Racing team“
3. Andrej Dobrota – R. Srbija – Sportico Racing Team
4. Dusan Amanović – R. Srbija – SAMKK „021“
5. Lazar Jocović – R. Srbija – SAMKK „021“


Klasa 2


1. Ognjen Trišić – R. Srbija – „Autokomerc Racing team“
2. Andrej Petrović – R. Srbija - „Autokomerc Racing team“
3. Igor Tešević – R. Srbija - AKK „Crvena Zvezda“
4. Luka Marković – R. Srbija – KSK Jagodina
5. Milica Vojvodić – R. Srbija – SAMKK „021“
6. Angelina Amanović – R. Srbija – SAMKK „021“
7. Dimitrije Kovačević – R. Srbija – VID Racing Team


Klasa 3


1. Uroš Stevanović – R. Srbija – KSK „Jagodina“
2. Vuk Slijepčević – R. Srbija – LION kart Racing Team
3. Nemanja Vidanović – R. Srbija – AMKSK „Autokomerc Racing Team“
4. Andrej Jašić – R. Srbija – Fokus BB
5. Dunja Đurđević – R. Srbija - AMKSK „Autokomerc Racing Team“

Klasa 4


1. Miroslav Marković – R. Srbija – KSK „Jagodina“
2. Ivan Obradović – R. Srbija – Fokus BB
3. Vladan Jakovljević – R. Srbija – Zastava Racing Team
4. Antonio Turkalj – R. Srbija – Delta Tehnik Racing Team Lužaić

Klasa 5

1. Luka Vojnić Purčar – R. Srbija – LION Kart Factory Team
2. Gorčin Kecojević – R. Srbija - Delta Tehnik Racing Team Lužaić
3. Saša Milosavljević – R. Srbija – KSK „Jagodina
4. Tomislav Vojnić Purčar – R. Srbija - LION Kart Factory Team
5. Marko Nikšić – R. Srbija – GAGA Racing Team
6. Vukašin Škrbić – R. Srbija – KK „Auto Mika Racing Team

 

Klasa 6


1. Igor Stevanović – R. Srbija – KSK „Jagodina“
2. Nenad Mećavin – R. Srbija – Delta Tehnik Racing Team Lužaić
3. Dragan Petrović – R. Srbija – VID Racing Team
4. Petar Janković – R. Srbija – Delta Tehnik Racing Team Lužaić
5. Vuk Stojaković – R. Srbija – GAGA Racing Team


TRKA II


Klasa 1


1. Petar Bogatinovski – R. Makedonija – ASK „Crvena Zvezda“
2. Lazar Jocović – R. Srbija – SAMKK „021“
3. Matija Rašić – R. Srbija – AMKSK „Autokomerc Racing team“
4. Dusan Amanović – R. Srbija – SAMKK „021“
5. Andrej Dobrota – R. Srbija – Sportico Racing Team

Klasa 2


1. Andrej Petrović – R. Srbija - „Autokomerc Racing team“
2. Ognjen Trišić – R. Srbija – „Autokomerc Racing team“
3. Igor Tešević – R. Srbija - AKK „Crvena Zvezda“
4. Luka Marković – R. Srbija – KSK Jagodina
5. Milica Vojvodić – R. Srbija – SAMKK „021“
6. Dimitrije Kovačević – R. Srbija – VID Racing Team
7. Angelina Amanović – R. Srbija – SAMKK „021“


Klasa 3


1. Uroš Stevanović – R. Srbija – KSK „Jagodina“
2. Vuk Slijepčević – R. Srbija – LION kart Racing Team
3. Nemanja Vidanović – R. Srbija – AMKSK „Autokomerc Racing Team“
4. Andrej Jašić – R. Srbija – Fokus BB
5. Dunja Đurđević – R. Srbija - AMKSK „Autokomerc Racing Team“

 

Klasa 4


1. Miroslav Marković – R. Srbija – KSK „Jagodina“
2. Ivan Obradović – R. Srbija – Fokus BB
3. Vladan Jakovljević – R. Srbija – Zastava Racing Team
4. Antonio Turkalj – R. Srbija – Delta Tehnik Racing Team Lužaić


Klasa 5


1. Luka Vojnić Purčar – R. Srbija – LION Kart Factory Team
2. Gorčin Kecojević – R. Srbija - Delta Tehnik Racing Team Lužaić
3. Tomislav Vojnić Purčar – R. Srbija - LION Kart Factory Team
4. Marko Nikšić – R. Srbija – GAGA Racing Team
5. Saša Milosavljević – R. Srbija – KSK „Jagodina“
6. Vukašin Škrbić – R. Srbija – KK „Auto Mika Racing Team“

Klasa 6


1. Igor Stevanović – R. Srbija – KSK „Jagodina“
2. Petar Janković – R. Srbija – Delta Tehnik Racing Team Lužaić
3. Dragan Petrović – R. Srbija – VID Racing Team
4. Vuk Stojaković – R. Srbija – GAGA Racing Team
5. Nenad Mećavin – R. Srbija – Delta Tehnik Racing Team Lužaić.


Kada je reč o plasmanu karting klubova, rezultati nakon dve trke su sledeći:


Trka 1.


1. KSK “Jagodina” – 66 bodova
2. AMKSK “Autokomerc racing team” – 52 boda
3. KK “Lion kart factory team” – 47 bodova


Trka 2.


1. KSK “ Jagodina” - 60 bodova
2. AMKSK”Autokomerc racing team” - 47 bodova
3. KK”Lion kart factory team” – 47 bodova


PR

Pavlović bez plasmana u Imoli

Pavlović bez plasmana u Imoli

Srpski automobilista Miloš Pavlović, oficijelni vozač Lamborginija i takmičar u ekipi "Grasser racing", nije ostvario očekivani plasman na trci "12 časova Imole", koja se vozila na stazi "Enco i Dino Ferari" u blizini Bolonje...

24 sata Le Mana 2017 - Zanimljive informacije

24 sata Le Mana 2017 - Zanimljive informacije

Prestižna ekstremna trka izdržljivosti 24 sata Le Mana počinje danas u 15 sati. U kategoriji najbržih bolida iz kategorije LMP1, ovde godine na stazi će biti pet automobila fabričkih timova Toyota i Porsche, kao i jedan privatni tim...

Nedelja, 21. maj - trka Autokomerc 2017

Nedelja, 21. maj - trka Autokomerc 2017

U nedelju, 21. maja, na stazi Autokomerc Karting Centra će se održati druga po redu trka Otvorenog prvenstva Srpskog sportskog karting saveza, u organizaciji Autokomerc Racing Team-a...

123456. . .20
Rolls-Royce Phantom 2018
Slika nedelje
Poredak - Reli Šampionat Srbije
1.Vladan Petrović0
2.Mile Cvjetičanin0
3.Vladimir Mirčić0
4.Branko Dukić0
5.Boris Đorđević0
6.Todor Stamenković0
7.Gianluca Rocco0
8.Petar Matović0