7.C. Sainz92
8.Lando Norris69

Najnovije vesti iz auto industrije

F1 - Kanadska pole pozicija u rukama Hamiltona

Lewis Hamilton je osvojio u Montrealu svoju 44. pole poziciju u karijeri, uspevši da nadmaši svog timkog kolegu iz Mercedesa, Nicu Rosberga. Sa treće startne pozicije, večeras u 20h po našem vremenu, kreće vozač Ferrarija, Kimi Raikkonen...

Hamilton svakako ima razloga da bude zaodovoljan ostvarenim rezultatom u kvalifikacijama, međutim u poslednjih trinaest godina, samo četiri puta je slavio vozač koji je krenuo sa prve startne pozicije.

Sa četvrtog mesta startuje Vallteri Bottas iz Williamsa, a i na sledećim pozicijama su vozači sa Mercedes motorom u bolidima: Romain Grosjean, Pastor Maldonado i Nico Hülkenberg. To znači da je Kimi Raikkonen prilično usamljen u TOP 7, s obzirom da njegov bolid pokreće Ferrarijev motor.

Probleme sa bolidima imali su Sebastian Vettel i Felipe Massa, koji su "ispali" već u prvom krugu kvalifikacija.

VN Mexica 2018 - Verstappen pobednik, Hamilton šampion

Pobednik trke za VN Mexica 2018 je sjajni Max Verstappen u bolidu Red Bull Racinga. Drugo mesto nije bilo dovoljno da Sebastien Vettel (Ferrari) ostane u igri za titulu, tako da je svoju petu šampionsku titulu u Mexicu proslavio Lewis Hamilton u Mercedesu...

VN Nemačke 2018 - Srebrne strele neuhvatljive

Trka za VN Nemačke bila je veoma uzbudljiva, jer je kiša počela da pada dvadeset krugova pre kraja. Vettel je vodio, ali je napravio grešku i završio u barijeri, a sve je iskoristio Hamilton, koji je krenuo sa 14. pozicije i pobedio!