7.C. Sainz92
8.Lando Norris69

Najnovije vesti iz auto industrije

Formula 1 - Lewis Hamilton F1 šampion 2014

Vozač Mercedesa, Lewis Hamilton, pobedio je na trci za VN Abu Dhabija i osvojio šampionsku titulu za 2014. godinu. 29-godišnji Britanac je startovao kao raketa, prestigao svog timskog kolegu Nica Rosberga i do kraja trke sebično čuvao prvo mesto...

Valtteri Bottas (Williams) zaslužuje palac nagore za odličnu vožnju u sezoni 2014.

Pogledajte fotogaleriju: Formula 1 - Abu Dhabi 2014.

Definitivan kraj Rosbergovim nadama učinio je kvar na motoru. Nemca su inženjeri pozvali u boks i zatražili od njega da odustane, ali on je to odbio - Nico je ostao u trci i junački se borio, stigavši do cilja. On je kroz cilj prošao kao četvrnaestoplasirani i na kraju čestitao svom timskom kolegi.

Do zasluženog drugog mesta stigao je Felipe Massa iz Williamsa, koji je kroz cilj prošao samo 2,5 sekundi iza Hamiltona. Treće mesto osvojio je drugi vozač Williamsa, Valtteri Bottas, zahvaljujući kojem je ovaj tim potvrdio treće mesto u konkurenciji konstruktora. Posle starta iz boksa, četvrtim mestom može biti zadovoljan Daniel Ricciardo iz Red Bulla (isključeni su iz kvalifikacija zbog fleksibilnog prednjeg krila).

Lewis Hamilton (Mercedes) je titulu proslavio veoma emotivno.

Ovo je druga šampionska titula Lewisa Hamiltona, posle osvojene 2008. godine. Hamilton je bio veoma emotivan: "Ovo je veliki dan u mom životu. i 2008. godine je bilo izuzetno, ali sadašnja osećanja su mnogo, mnogo intenzivnija i snažnija. Ovo je najneverovatniji osećaj, koji sam ikada imao. Bila je ovo neverovatna godina i ni sam ne mogu da verujem, kako se sve desilo. Kada sam promenio tim, ljudi su mi govorili da sam pogrešio. Ali, prošle i ove godine sam napravio veliki napredak. Osećam se, kao da nisam u svom telu." - otvoren je bio Hamilton.

VN Mexica 2018 - Verstappen pobednik, Hamilton šampion

Pobednik trke za VN Mexica 2018 je sjajni Max Verstappen u bolidu Red Bull Racinga. Drugo mesto nije bilo dovoljno da Sebastien Vettel (Ferrari) ostane u igri za titulu, tako da je svoju petu šampionsku titulu u Mexicu proslavio Lewis Hamilton u Mercedesu...

VN Nemačke 2018 - Srebrne strele neuhvatljive

Trka za VN Nemačke bila je veoma uzbudljiva, jer je kiša počela da pada dvadeset krugova pre kraja. Vettel je vodio, ali je napravio grešku i završio u barijeri, a sve je iskoristio Hamilton, koji je krenuo sa 14. pozicije i pobedio!