7.C. Sainz92
8.Lando Norris69

Najnovije vesti iz auto industrije

F1 VN Kine - Mercedes ponovo brži od Ferrarija, najbrži Hamilton

Posle trke za VN Malezije, na kojoj je zlato podigao Sebastian Vettel iz tima Ferrari, pobedničku štafetu ponovo je preuzeo Mercedes, koji je na današnjoj trci za VN Kine zabeležio dvostruku pobedu...

Zanimljivo je, da je bolid Mercedes F1 W06 Hybrid manje trošio pneumatike od konkurentskog Ferrarija SF15-T, što je bila ključna prednost na stazi Šangaj.

"Bili smo malo zabrinuti oko toga, koliko dugo se možemo voziti na mekim pneumaticima, ali izabrali smo odličan tempo i sve je bilo u redu." - izjavio je sportski direktor tima Mercedes, Toto Wolff. "Napokon smo na stazi ostali duže od Ferrarija. Danas smo imali dobar tempo sa oba tipa pneumatika. Ovo je zaslužena pobeda."

Na najniži stepenik podijuma se popeo Sebastian Vettel iz tima Ferrari. Teoretski, nije to tako moralo biti. Na treće mesto je mogao stići Kimi Raikkonen, koji je imao novije pneumatike nego Vettel, ali nije imao šansu da to iskoristi. Završnica takmičenja, posle problema koje je imao Max Verstappen, održana je iza Mercedesa AMG-GT sa žutim svetlima na krovu.

Na petom i šestom mestu trku su završili Felipe Massa i Valtteri Bottas iz Williamsa, sedmi je bio Ramain Grosjean iz Lotusa. Grosjean je danas osvojio prve bodove posle trke za VN Monaka 2014. Na osmom i desetom mestu trku završavaju vozači Saubera, Felipe Nasr i Marcus Ericsson, a deveto mesto i dva boda osvojio je Daniel Ricciardo.

U F1 kalendaru, sledeća trka je VN Bahreina, koja će biti održana sledećeg vikenda.