Dušana Borković trijumfovao u Austriji

Takmičenja na brdskim stazama

Moderator: Motorsport

Dušana Borković trijumfovao u Austriji

Postod Gembala » 03 Maj 2011 17:15

Slika

Srpski automobilista Dušan Borković, imao je sjajan debi na Evropskom šampionatu u disciplini brdske trke. Borković je u austrijskom Rehbergu trijumfovao u generalnom plasmanu među automobilima, u konkurenciji preko 200 vozača podeljenih u dve grupe. Srpski automobilista je do pobede došao, prešavši stazu za 4:58.600 minuta, a u grupi N u kojoj se takmiči, tri sekunde iza sebe ostavio je vodećeg u generalnom plasmanu Slovenca Aleša Preka. Borković je bio najbrži na obe vožnje koje su se merile za trku, a tokom prve je postavio apsolutni rekord staze od dva minuta i 21 sekunde. Posle trijumfa, 26-godišnji srpski šampion na brdskim stazama, istakao je da mu je to jedna od najdražih pobeda u karijeri.

„Trka je bila izuzetno teška, a ova pobeda mi je jedna od najdražih, pored toliko titula, jer mi je prva u Evropskom šampionatu. Vremenski uslovi su dodatno otežali, ali je pobeda baš zbog toga slađa. Srećan sam što sam trijumfovao u tako jakoj konkurenciji, a sada moram i na narednoj trci u Španiji sve to da opravdam.“ - rekao je Dušan Borković.

www.automagazin.rs
Gembala
Site Admin

Pridružio se: 13 Dec 2009 17:53

Re: Dušana Borković trijumfovao u Austriji

Postod necaga » 09 Maj 2011 04:16

Duco svaka cast, veliki potencijal Srpskog i Evropskog relija. Konačno su se sklopile kockice ...
necaga

Pridružio se: 18 Maj 2010 04:39

Postod Motorsport » 11 Maj 2011 00:26

NIje reli u pitanju. Ovo su brdske trke, ali uspeh je veliki svakako.
Korisnikov avatar
Motorsport

Pridružio se: 05 Maj 2011 01:31

Postod necaga » 12 Maj 2011 00:17

Ispao sam glup, ali shvatiće ljudi šta sam hteo da kažem ... :oops:
necaga

Pridružio se: 18 Maj 2010 04:39

Povratak na Brdske trke