43. Serbia Rally

Reli takmičenja u kalendaru Srbije

Moderator: Motorsport

43. Serbia Rally

Postod Gembala » 29 Jun 2010 01:18

Voleo bih da cujem Vase utiske o nedavno odrzanom 43. Serbia reliju. Sta kazete na nastup Mikke Hirvonena? Kako komentarisete nase posade?
Gembala
Site Admin

Pridružio se: 13 Dec 2009 17:53

Re: 43. Serbia Rally

Postod Gembala » 04 Jul 2010 06:04

(censured)
Gembala
Site Admin

Pridružio se: 13 Dec 2009 17:53

Postod Goran Saric » 28 Jul 2010 18:52

Vrhunska stvar za nas reli sport, koja je mogla biti iskoriscena.

Hirvonen je prikazao odličan performans, bar na mestima gde sam ja gledao. Izgledao je svetski.

Fascinantno je kako su članovi tima u subotu, kada je vreme bilo nepredvidivo, bili krajnje opušteni po pitanju izbora pneumatika. Podsetimo, u FIA WRC, na asfaltnim takmičenjima se koristi SAMO jedna šara gume. To je P ZERO, u dimenziji 235/40 ZR18. Evo i fotografija:

Slika
Goran Saric

Pridružio se: 28 Jul 2010 18:35

Postod Dražen Ćurić » 28 Jul 2010 20:24

:D Prije svega da pozdravim uredništvo automagazina i pitam Vas šta ste čekali do sad ?!? Ovaj forum je trebao postojati već odavno :) Nadam se da će forum biti kao i sama web stranica, najkvalitetniji u regiji ;) Od moderatora očekujem da forum zaštiti od kojekakvih anonimnih frustriranih likova bez muda koji forume doživljavaju kao poligone za vrijeđanje svega i svakoga bez posljedica, budući su sakriveni pod zavjesom anonimnosti. Nemam ništa protiv konstruktivne kritike pa čak i vrijeđanja u okvirima pristojnog vokabulara ali to odobravam tek onda kad se zna tko je autor posta 8-) Neka ovaj forum bude ono što bi forumi trebali biti: izvor kvalitetnih vijesti i informacije, mjesto gdje se mogu pročitati kvalitetni i korisni komentari, gdje ljubitelji oktanskih sportova mogu pročitati ono što ih interesira i pitati za savjet ako im nešto nije jasno. Automagazinu želim puno sreće i uspjeha u daljnjem radu i da ovaj forum postane najposjećeniji SRETNO :D

A sad nešto o temi. Na žalost nisam bio na Serbia reliju jer sam u to vrijeme bio u Argentini vezano uz priprema za Dakar 2011. Dosta mojih prijatelja iz Hrvatske je potegnulo do Srbije da vide reli i Miku, svi s kojima sam razgovarao su oduševljeni viđenim kao i sa Hirvonenovim performansom. Svaka pohvala Foxu i ekipi koja stoji iza projekta dovođenja Mike Hirvonena na Serbia rally. Što se tiče guma za WRC, to je jedna od rijetkih dobrih FIA odluka koje su ekipama pojeftinile i pojednostavile utrke. Iste gume za svakoga pa nek se na brzincu vide "junaci" :)
Dražen Ćurić

Pridružio se: 28 Jul 2010 19:34

Postod Goran Saric » 28 Jul 2010 21:12

Dorbodoašao, Dražene. Hvala na pohvalama, mogu samo da obećam da ćemo dati sve od sebe da budemo kvalitetni. To će umnogome zavisiti od članova i vaših kritika, koje će nam biti dragocene. "Na one koji nam otkriju mane, gledamo kao da su nam otkrili najeveće blago!".

Šteta što nisi bio na Serbia reliju, Mikko Hirvonen je priredio fantastičan spektakl, što se od njega i očekivalo. Šta kažete na naše vozače?
Goran Saric

Postod Goran Saric » 28 Jul 2010 21:31

Evo jedan odličan tekst od pneumaticima u Svetskom Reli Šampionatu:

http://www.autoevolution.com/news/wrc-t ... tml#image2
Goran Saric

Postod Nesa Nikolic » 14 Avg 2010 19:26

Uskoro ce Sliven Rally. Ne znam ko se od nasih prijavio? Srpski reli je vec dosta za nama, ali mozda po koji osvrt, nije na odmet.
Sto se tice Hirvonena, svako ko je ocekivao da ce se M-Sport penjati po srpskom drvecu, ne da ne poznaje reli sport, nego bas i nije cist... Mikko je odlicno odradio ono zbog cega je dosao u Srbiju, pa i vise. Slike sa srpskim peharom i sampanjcem, su otisle u Svet! E sad sto drugi deo price u Bugarskoj nije bas kako treba, nisu krivi Srbi, vec neprikosnoveni Citroen, o cemu najbolje svedoce suze na kraju relija u Finskoj.

No Finac nije meni utisak srpskog relija, iako odavno nismo imali veci dogadjaj u domacem reliju. Najveci utisak (i sada posle dva meseca) je Dusan Borkovic. Treba pronaci u arhivama, kada je poslednji put neki Srbin pobedjivao na brzincima YU relija? Vicentije Savic jeste 1992. ali setimo se slabe inostrane konkurencije u Madjaru Maksi Imreu i onom Cehu sa Favoritom. Cinjenica da je Borkovic izuzetno talentovan, sa fantasticnim osecajem za voznju, sa ogromnim mu..ma, sa sposobnoscu da se pri velikim brzinama izvuce savim smisljeno, a na kraju i instiktivno iz "krash" situacija. Takodje poseduje onu potrebnu dozu ludosti, koju vrhunski reli vozac treba da ima. Postoji izreka:"Ne moras biti lud da bi ovo radio, ali to pomaze."
Ima on i ovu izreku, ali sta tu nedostaje? Pa skoro sve ostalo...koliko sam mogao da primetim, cak i sa sponzorom nema neki jasan odnos. Jer ne mogu da shvatim, da neko vozi automobil od nekih 50000-60000 EUR (nije bitno), a da nema 3-4000 EUR za Hans. Borkovica u izvestajima sa Serbia relija nema nigde! Niko zivi ne zna da je tamo neki Srbin, citavog prvog dana, lupao bugarsku elitu. Pa sto bre ne rekose, pa da skupimo po 100 evra i da kupimo to (censured)..? Ima sad i ovih subvencionisanih kredita, taman za hans. On je tukao tri-cetiri vozaca, koji su u top-ten nase regije (naravno Madjare ne racunamo). Sta bi bilo drugog dana na beogradskim stazama?
Dalje: vrhunska sevisna ekipa, logistika, suvozacev radar...on nema nista od toga! Njemi bi naredne zime bila potrebna poseta nekoj od brojnih reli skola u Evropi. Tamo bi mnogo napredovao, jer primetne su neke greske u njegovoj voznji, a vremena na brzincima odlicna. Kako bi tek bilo, ako i te greske svede na minimum? Nadajmo se da ce Lekici da uvide fascinantnost relija i okanu s onih smesnih trka, vidim sad i po Austriji (by Mika Djelmas).

Od ostalih nasih, Vlada ponovo siguran. Vec vidjeno, ocekivan plasman. Fox u kratkoj predstavi, ponovo sa velikim srcem, ali jos vise opterecen dogadjanjima oko dovodjenja Engleza, lupanjem u Petrovcu na Mlavi,ocinskim odnosom prema Fordovoj zvezdi... Za Budu je steta i krajnje vreme da sedne u neki "veliki" auto, pa da se vidi gde je stucao silne godine u dva litra. Na kraju, ipak je Rabrenovic nas najveci "profesionalac". Ubedljivo najbolji pristup takmicenju ima, pa zato jos vise cudi ono sto mu se dogodilo na WRC?! Nije smeo da dozvoli da mu Bugari ono urade.

Moj rezime je da smo na ovogodisnjem Srbija reliju, videli da smo posle izvesnog vremena dobili Srbina, koji moze strance da pobedi na domacim stazama. Setimo se koliko je samo o tome sanjao i sa tim snovima otisao, veliki Obren Tesic.
Nesa Nikolic

Pridružio se: 08 Avg 2010 16:58

Postod Goran Saric » 15 Avg 2010 15:18

Mislim da je predstavnik tima WRR na forumu, pa bi bilo lepo da sam prokomentariše reli u Bugarskoj, sa aspekta diskvalifikacije.
Goran Saric

Postod Goran Saric » 15 Avg 2010 15:21

Tema za WRC Bulgaria: viewtopic.php?f=44&t=18
Goran Saric

Postod WRR » 17 Avg 2010 03:15

hmmm , taman sam malo zaboravio wrc bugarsku , nije mi bilo "dobro" do prosle nedelje posle one noci kad su nam saopstili da smo izkljuceni sa daljeg ucesca na takmicenju , nikad se nisam jadnije osecao na nijednom takmicenju ikada , nemogu vam recima opisati to , ali ja sam na kraju kriv i za to iako si nas naveli na gresku pravilnikom izdatom od strane organizatora i ja nisam citao pravilnik 1vi put u zivotu pred takmicenje sam to preskocio na najvaznijem takmicenju ikada , nikad sebi to necu oprostiti , mada i da jesam opet mislim da bi pogresio jer su na tim mestima stajali sudije sa prslucima sa FIA znakom i nikad mi nije palo na pamet dosad da ignorisem njihov auktoritet na mestima - sudija ili redar ili sta vec kad mi pokaze da stanem ja stanem ili kreni ja krenem tako sam ceo zivot radio i bilo je ispravni , sad ovaj put nam sudija pokazuje u prostor trakama odvojem sa znako za dolivanje goriva da udjemo - normalno to uradimo i u toj zoni stoji vatrogasci i oni gledaju (sudija) dok tocimo gorivo i na kraju zapise kolicinu dolivenog goriva i da ti da potpises i naravno to uradis , na izlazu opet drugi stoji i regulise saobracaj i pokazuje da moze da izadjes u saobracaj , nama nije oovo bilo bas jasno i zato sam rekao mom mehnicaru da ovo nesta nije ok i zamolio ga da slika ceo taj prostor i okolinu jer stvarno stojima na prosirenju pored puta i nema pumpa tu kao sto je receno u biltenu i ovo mesto nije upisano u roadbook ,
mi jesmo po biltenu sipali gorivo na luukoil pupimpi i imamo sve slippove sa visa kartice i sve smo ovo objasnili sudijama u subotu unoc i hteli da pokazemo slike da nismo imali izbor drugi za dolivanje goriva i da smo koristili propisano gorivo itd itd , ali za gluve usi jer ja mislim da je tu bio sasvim drugi razlog svega ovog , fia i organizator nisu vukli paralelno i nama je to uradjeno da se zna ko je shef u ovome , sumam sumarum je ta da treba sesti pred svvaku trku i procitati detaljno pravilnik za tu trku i ako nije jesno netreba misliti ma to je tako ili pitati lokalne trkace koji to znaju jer su to radili godinama - nego sa podvucenim pitanjima kontaktirati osobu za tehnicka pitanja u pravilniku ima ime te osobe i konsultovati se pre trke , sad posle svega kad smo trebali da se zalimo u nedelju ujutro ja sam seo i za 3 minuta nasao clanak gde nes je sve bacilo u nesvest - lepo pise u delu za dolivanje goriva - DA PRIVATNICI SAMO SMEJU DA DOLIVAJU GORIVO NA LUUKOIL PUMAPAMA PO ROADBOOKU IZKLUCIVO SA APARATA STANICE . ja sam na zadnje dolivanje prosao pored traka obezbedjenja i usao u rikverc do pumpe i uz velike proteste sudija i bugarskih tamicara da cu biti diskvalifikovan dolio gorivo na po wrc pravilima ispravnom nacinu . to znaci da su i posle opomene u subotu Zeroma i dalje krum i ostali sa sudijama bili ubedjeni da su ispravno to radili , skupa skola za mene i moj team i neoprostivo od moje strane kao vlasnik tima da neposvetim pola sata za citanje pravilnika . zao mi je vise nego ikom za propusteni "(pehar sa WRCa) bio je nas sve po planu sto se tice voznje i cuvanja auta 2 dana , tako nam se cinilo barem :oops: i odosmo kuci toliko ozalosceni i ponizeni da nema reci , meni licno najzalije onoliko ljudi nasih sa zastavama pored staze da ih izneverimo . bas bezveze . uu bre alase razalostih ....... eto tako je bilo i nece se vise dogoditi , skola je ali ova nam nije trebala ovaj put , ja sam star i ovo mi je verovatno bilo jedino wrc ucesce i sad se nadam da ce Borkovic se uozbiljiti i neko ga pogurati kao nas naj talenat ikad . toliko od mene i idemo na sliven imao bugarima nesta duzni od zadnji put ... :twisted:

pozz wrr
WRR

Pridružio se: 31 Jul 2010 14:27

Sledeća

Povratak na Domaći reli šampionat