Volkswagen potvrdio ulazak u Svetski reli šampionat !!!

Svetski reli šampionat

Moderator: Motorsport

Volkswagen potvrdio ulazak u Svetski reli šampionat !!!

Postod necaga » 06 Maj 2011 02:07

Prvi zvaničan start, tim će imati 2013. godine... Mnogo me interesuje kako ce se Volkswagen snaci u WRC-u, znajuci da svemu pristupaju profesionalno ne bi me zacudila jako uspesna prva sezona, ono sto me najvise zanima to je izbor vozaca ..., hvala bogu da neko ulazi da osvezi reli sport :D :D :D
necaga

Pridružio se: 18 Maj 2010 04:39

Re: Volkswagen potvrdio ulazak u Svetski reli šampionat !!!

Postod Motorsport » 06 Maj 2011 02:18

Extra vest. Volkswagen ima izuzetno razvijenu tehnologiju malih turbo motora, i među prvim proizvođačima u svetu je započeo proces tzv. downsizinga. Da planira velika dela u WRC-u, pokazuje nam i činjenica da će imati veoma opsežan test program, koji će trajati 20 meseci!

Ali, ono što me zanima - koliko će se ovo odraziti na Škoda Motorsport. Jer, sigurno je da će od Škode Fabije S2000 uzezti puno toga. Ne zaboravimo da je sadašnji WRC 1.6T zapravo unapređen automobil specifikacije S2000.

Nadamo se da sve ovo neće obustaviti Škodim program u seriji IRC...

GO, VOLKSWAGEN, GO!!!!!!!!!!!!!!!
Korisnikov avatar
Motorsport

Pridružio se: 05 Maj 2011 01:31

Postod Gembala » 09 Feb 2012 22:55

Hm.
Gembala
Site Admin

Pridružio se: 13 Dec 2009 17:53

Postod Dražen Ćurić » 20 Feb 2012 14:07

VW grupacija je krajem devedesetih ušla u WRC sa Seatom, ozbiljan pristup, dobra vozačka postava i veliki budžet im tada nisu donijeli neke zapaženije rezultate. Uz Seat krenula je i Škoda 1999 sa Octaviom, prošli su još gore. Potom prelaze na Fabiu koja se pokazala nešto boljom. I taman kad su počeli hvatati priključak sa najbržima, Collin je držao treće mjesto u Australiji kad je sam VW sabotirao team i prisilio ga na odustajanje da bi imali opravdanje za ukidanje budgeta. Škoda team je imao smiješan budget u usporedbi sa ostalim WRC timovima a jako malo im je falilo da se uključe u borbu za postolje. Nijemci su se čitavo vrijeme odnosili prema Škoda WRC projektu kao prema neželjenom djetetu. Mislim da je bila u pitanju ona poslovična Germanska bahatost, kao što će Česi kad nismo mogli mi. VW je pokušavao i sa Golf kitcar-om, nekoliko sezona su ulagali velike novce ali su u poređenju sa Francuzima (Megane, 306, Xsara) bili smiješni. Mislim da će i ovaj, Polo WRC projekt, imati sličnu sudbinu ukoliko se ne riješe svoje glupe i bahate Švapske filozofije, mi smo nadmoćni i najbolji. Ovo sada što koriste u razvoju je sve stvorila Češka inteligencija i ako ih Njemci isključe iz projekta potpisujem da će Polo WRC biti drugorazredna ekipa. Nemojmo zaboraviti i pokušaj sa početka devedesetih sa Golfom AWD turbo koji je također bio jadan. Nijemci su imali samo jedan uspješan auto u povijesti WRC-a, to je Audi Quatro. A i on je bio uspješan samo zato što su prvi primjenili Quatro pogon. Čim je došao Peugeot nije ih više nigdje bilo.
Dražen Ćurić

Pridružio se: 28 Jul 2010 19:34

Postod Motorsport » 03 Mar 2012 23:42

Da li ste Vi onaj Dražen Ćurić, koji vozi reli Dakar?

Ako jeste, onda predlažem urednicima da otvore novu temu, povodom Draženovih nastupa na Dakaru.
Korisnikov avatar
Motorsport

Pridružio se: 05 Maj 2011 01:31

Postod alicia » 24 Dec 2014 16:19

Mnogo me interesuje kako ce se Volkswagen snaci u WRC-u, znajuci da svemu pristupaju profesionalno ne bi me zacudila jako uspesna prva sezona, ono sto me najvise zanima to je izbor vozaca
Try out our free Testking microsoft video and latest comptia training courses to get high flyin success in final and Testking istqb questions exams, mcts kuyper toefl and with 100% exam pass Download thomasaquinas.edu is also very useful tool.
alicia

Pridružio se: 24 Dec 2014 15:56

Povratak na WRC